Prefabrik Ev Nedir : Bilmeniz Gereken Her Şey

Prefabrik evler nedir : Geleneksel betonarme konutların maliyeti ve yapım süreleri uzun olması sebebiyle arsası olup müstakil ev yaptırmak isteyen kişilere alternatif oldu bu sayede talep prefabrik evleri doğurdu. Prefabrik evlerin üretimi öncede projelendirilip fabrikada üretimi yapılıp daha sonra montaj yapılacak araziye taşınan bileşen malzemeler sahada montaj yapılarak bina kurulur. Prefabrik evler uygun fiyatlı olması ve pratik üretim montajından dolayı çok talep görmekte gelişen teknolojiyle prefabrik evlerde dışı ve iç estetiklik, yüksek yalıtım ve çürümeye ve paslanmamaya dayanıklı galvaniz çelik taşıyıcılara kadar değişim gösteriyor. Özel olarak tasarlanan prefabrik evler genellikle yapıları oluşturan Fiber Cement sandviç panel çerçeveler modüler yapısı sayesinde birleştirerek hızlı bina montaj yapılıyor

Betonarme evlere göre prefabrik evlerin maliyeti %50 daha uygun ve ucuz olmasıdır ondan dolayı çok tercih ediliyor. Prefabrik evlerin montaj üretimi ve işçilik maliyeti de çok düşüktür ve daha hızlı inşa süresi sizlere ciddi paradan ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Karmod Ev modern ve inşası çok kolay

Türkiye’nin en çok prefabrik ev satan lider markası Karmod uzmanlığıyla güvenli ev sahibi olun. Genç yatırımcılar ve aileler için doğayla iç içe dilediğiniz yerde kısa sürede ikinci bir eviniz olsun. Karmod hazır ev ile yaşam tarzınız değişecek, ruhunuz rahatlayacak, hayata daha pozitif ve anlamlı bakacaksınız. Prefabrik ev müstakil ev hayalinizi gerçekleştirmenizin en kolay yolunu size açıyor. Mutluluğu paylaşacağınız nesilden nesile miras bırakabileceğiniz bu güzel evde konfor, huzur ve mutluluğu bulacaksınız.

Karmod prefabrik ev modelleri villa konforuyla beklentilerinize özel. Modern üretim sistemi, en iyi yapı malzeme kullanımı, CE, TSEK ve ISO sertifikalı Karmod prefabrik evler beklentilerinizi tam karşılayacak.

Şehre yakın banliyölerde şık ve modern yaşam

Hayalinizdeki evi arıyorsunuz ve prefabrik ev modeline karar verdiniz. En iyi evi yaptırmak istiyorsunuz ama ev finansman bütçeniz sınırlı ve onu en iyi tercihle kullanmak istiyorsunuz. Siz de “Prefabrik bir evin fiyatı nedir ve maliyetleri neler belirliyor?” sorusuyla karşı karşıya iseniz şayet prefabrik ev fiyatlarına birlikte yakından bakalım.

Çok sayıda özgün tasarıma sahip ev modelleri arasından bütçenize en uygun evi öneriyor ve en doğru evi seçmeniz için planlamanıza yardımcı oluyoruz. Sizi hayalinizdeki evin sahibi yapmak için maliyet analizlerini şeffaflıkla değerlendirmenize sunuyoruz. Örnek maliyet çalışmamızda en iyi prefabrik eve en uygun maliyetlerle nasıl sahip olabileceğinize dair detaylı analizi size ileteceğiz. Özel analizde ev fiyat maliyetlerini nasıl düşük tutabileceğinizin ipuçlarını bulacaksınız.

prefabrik ev

Prefabrik ev fiyatları ve maliyetleri

Prefabrik ev fiyatları ve maliyetlerini oldukça şeffaf hesaplamayla görün finansmanınızı kontrol ederek Karmod’dan rüya gibi bir eve sahip olun. Günümüzde her insanın en büyük arzusu güvenli ve bağımsız müstakil bir ev edinebilmek. Müstakil konut yatırımında Karmod ev en gerçekçi maliyetlerle size şeffaf ve güvenli bir eve en iyi bütçeyle ulaşmanın yolunu açar. Karmod’un gerçekçi prefabrik ev fiyatları ve maliyetlerine her aşamada güvenebilirsiniz.

Konut bütçenizi kontrolünüz altında tutmanızda hangi ev modellerinin hoşunuza gideceğini belirtmeniz size oldukça yardımcı olacaktır. Çünkü çok sayıda alternatifiyle prefabrik ev maliyetleri birçok yönden sizin isteklerinize ve düşüncelerinize göre uyarlanabilir özelliktedir.

Biz Karmod olarak beklentilerinize özel prefabrik ev fiyatları ve maliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi vermekten mutluluk duyarız. Bu konuda size yardımcı olabilmemiz için hemen bizimle iletişe geçebilirsiniz.

Prefabrik Ev Almak Çok Kolay

Hemen bizi arayın, son teknoloji ve yüksek kalitede bir eve sahip olun!

Ailenizin güvenliği için müstakil prefabrik ev sahibi olun

Kendi müstakil evinize en ekonomik bütçeyle ve en hızlı şekilde sahip olun. Siz de hayallerindeki eve sahip olmayı uzun süre beklemek istemiyor musunuz? O halde Karmod’un çekici prefabrik ev programı size ilham verecek. Faydalanın … Adım adım, kendi evinizi tasarlayın ve mutluluğa giden yolu aralayın. Beklentilerinizden vaz geçmeden, kusursuz bir dokunuşla.

Yüksek yalıtımlı enerji tasarruflu ev

Özel tasarlanmış yalıtımlı duvar panelleri, yalıtım açısından ekstra güçlendirilmiş çatı sistemi ile prefabrik ev diğer klasik ev modellerine göre yüzde 40 ila 60’a varan oranlarda daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Duvardan çatıya, kapıdan pencereye standart yalıtımlı sisteminde bile prefabrik evler en az yüzde 40 enerji tasarrufu ile kazandırır. Standart uygulamada duvar ve çatı sistemine ekstra dış kaplama uygulaması yapıldığında ise enerji tasarrufu maksimum düzeye ulaşır. Sıcak havalarda klima soğutma giderleri ile soğuk havalarda kombi veya diğer tercih edilen ısıtma sistemlerinin enerji harcamalarını hissedilir oranda azaltarak tasarrufa ekstra katkı sağlar.

prefabrik ev yalıtım

Opsiyonel uygulamalı duvar sisteminde özel karkaslı çelik sistem arasına yanmazlık katsayısı ile yangın güvenliği de sağlayan mineral yün dolgusu yapılır. Bu dolgular her alanda tam yoğunlukta uygulanarak dışta ve içte özel levhalarla tüm yüzeyi kaplanır. Üzerine dışta nem bariyeri ve M profil uygulaması yapılarak tekrar bir levha katmanıyla daha duvar kapanır. Bu sistemle olası ısı köprülerine izin vermeyerek enerji tasarrufu sağlayan yalıtımının üst düzeye çıkartılması amaçlanmıştır. M profil üzerine ekstra kaplama yapılarak boyama ile dış yüzey tamamlanır. Çatı sisteminde tavan ile çatı arasında yalıtım malzemesi olark mineral yün şilte uygulanır. Çatı makasları üzerine osb vidalanarak bunun üst katmanına özel yalıtımlı sızdırmaz mebran uygulanarak müşteri tercihine göre metal kiremit deseni veya shingle çatı örtüsünü geçilir.

Prefabrik ev

Siz de estetik tasarımlı, konforlu, yapı güvenliği yüksek, yüzde 60’a varan oranda enerji tasarrufu sağlayan prefabrik ev sistemiyle hemen konut sahibi olun sağlıklı bir ortamda sevdiklerinizle birlikte yeni bir hayata merhaba deyin.

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik ev, ön üretimli olarak modern tesislerde hazırlanan ve dilediğiniz yere sevk edilerek kurulum yapılan harika bir ev modelidir. Prefabrik bir evin en büyük avantajları, kısa çok kısa sürede inşa edilebilmesinin yanı sıra tam ön görülebilir ev fiyatları içermesidir. Bu güzel ev modelinde asla ek inşa maliyeti sürpriziyle karşılaşmazsınız. Aynı zamanda prefabrik evler sürdürülebilir çevre için en iyi konut yöntemidir. Uzun ömürlü dayanım, yapı güvenliği, en kısa inşa süresi prefabrik ev modelinde bir arada.

Prefabrik evin avantajları

Hızlı üretim ve kurulum avantajıyla her geçen yıl daha fazla insan prefabrik ev modeliyle konut sahibi olma yolunu seçiyor. Bu evlere olan ilgi artışının birçok nedeni var. Her şeyden önce, büyük bir zaman tasarrufu var. Kullanım yerinde prefabrik bir evin inşası sadece birkaç gün içerisinde tamamlanıyor. Buna en iyi örnek: Karmod prefabrik ev ile 2+1 evin montajı sadece iki gün sürer. Plan büyüklüğüne bağlı olarak evlerin kurulumu değişmekle beraber ortalaması bir hafta kadar kısa sürede tamamlanır. Oysa klasik betonarme gibi modellerde bir evin inşası çok daha uzun sürer. Farklı ustalara ihtiyaç duymasıyla yılı bulabilir.

En yüksek enerji tasarrufu Prefabrik evlerde

Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ile Karmod prefabrik evler, yüksek enerji tasarrufuyla hem çevreye hem bütçenize kazandırıyor. Yüksek düzeydeki ısı yalıtımıyla en iyi enerji tasarrufu performansına sahip evler arasında ilk sıralarda gelir. Bunun en güzel anlamı: daha fazla çevre dostu ve enerji tüketiminde büyük tasarruf. Bizimle prefabrik ev sahibi olduğunuzda çok kısa inşaat süreleri, başka ustalarla uğraşmadan tek firmadan hizmet almanın faydalarını yakından fark edersiniz.

Karmod aynı zamanda sizi iyi anlayan ve değer veren alanının uzmanı ekipleriyle projeden kuruluma, teslimattan satış sonrasına profesyonel hizmetleriyle sizi rahatlatır. Üstün özellikteki Karmod prefabrik ev ile size daha fazla yaşam konforu yaşatır.

Prefabrik Ev Alan Müşterilerimizin Yorumları

Prefabrik bir evler nasıl yapılıyor?

Herkesin mutlaka kendine özgü beğeni zevkiyle oldukça mükemmel ev halali vardır. Karmod, her zevke uygun ideal ve uygun çok sayıda ev modelini beğeninize sunuyor. Prefabrik ev modellerimiz arasında müstakil evler, tek katlı ve çift katlı villalar, yarı müstakil evler ve çok kuşaklı evleri bulunmaktadır. Prefabrik ev model seçiminizi etkileyen çok sayıda kriter bulunur. Karmod’un farklı büyüklükteki ev seçenekleriyle kriterlerinizi tam karşılayan ev modelini bulacaksınız. Prefabrik evin her biri yenilikçi mimaride hazırlanmış çok sayıda seçkin modeli var.

1986 yılından bugüne hazır ev sektöründeki deneyimi ile Karmod uzmanlığını prefabrik eve sahip olurken daima yanınızda hissedeceksiniz. Yeni nesil teknolojilerin kullanımıyla uzmanlıkla üretilen Karmod Prefabrik evler, Türkiye’nin en çok tercih edilen ev modeli. İstanbul Tuzla’da bulunan modern üretim tesislerinde hazırladığı evlerini Tüm Türkiye’ye göndererek her yıl yüzlerce aileyi ev sahibi yapıyor. Yenilikçi mimarideki prefabrik ev modellerini modern ve çevreye duyarlı bir şekilde sürekli geliştiriyoruz. Karmod prefabrik evinizi sürdürülebilir çevre yönetimi ve enerji tasarrufuyla kazandıran yapı tarzıyla inşa ediyoruz. Uzun yılların birikimini ortaya koyarak aldığınız arsanızı Karmod ev tercihiyle taçlandırarak değerli bir yatırıma dönüştürün.

Beğendiğiniz, hayallerinizi süsleyen ev modeli ne olursa olsun modern prefabrik evlerimizde mutlaka tarzınızı yansıtan modeli bulacaksınız.

İstanbul Prefabrik Ev

İstanbul için doğru tercih Prefabrik Ev

16 milyonu aşan nüfusuyla İstanbul sadece Türkiye’nin değil belki Dünyanın kilometre kareye düşen en fazla insanın yaşadığı şehir. Tarihi dokusu ve eşsiz boğazıyla cazibe merkezi olan şehre bir de üretim ve ticaretin kalbi oluşu da eklenince nüfus önlenemeyecek şekilde artıyor. Durum böyle olunca kalabalığın doğal olarak meydana getirdiği gürültü, trafik karmaşası, içi içe yaşam gibi olumsuzluklar İstanbulluyu yoğun bir stresle karşı karşıya bırakıyor.

Şehrin olumsuzluklarından bunalan ancak işi ve kültürel konum başta olma üzere çok fazla avantaj nedeniyle şehri terk edemeyen çok sayıda insan bulunuyor. İşte şehrin cazibesi içerisinde prefabrik ev ne içindeyim İstanbul’un ne de dışında.’ diyeceğiniz harika bir çözüm. Prefabrik evler Tuzla’dan başlayarak Çatalca ve Silivri’ye varana kadar İstanbulluya nefes alacağı mekanlar hazırlıyor. Üstelik yaşadığı şehri hiç terk etmek durumunda kalmadan. Hazır ev modeliyle Beşiktaş, Kadıköy, Şişli, Beyoğlu, Bağcılar’ın beton yığını binalarında geçen yorucu bir hafta sonunu dinginlikle mutluluğa dönüştürmek çok kolay.

Prefabrik konut modelinin İstanbul’da tatil evleri olarak kullanılabileceği ilçeler arasında Tuzla, Çatalca, Silivri, Sarıyer, Sultanbeyli, Şile, Beykoz ve Arnavutköy ve Eyüp öne çıkıyor. Köyleriyle bir yandan Gebze’ye kadar uzanan Pendik de bu gruba dahil edilebilir. Maltepe, Ümraniye, Ataşehir veya Kartal’da bunaldığınızda kendinizi Tepeören, Ballıca, Göçbeyli veya Riva, Polonez taraflarında şirin bir prefabrik eve atmanız ne kadar kolay. Yine aynı şekilde Bayrampaşa, Esenyurt, Bakırköy, Fatih, Avcılar, Zeytinburnu, Güngören’de geçen yorucu haftayı Kemerburgaz’da veya Silivri Ortaköy’de müstakil konutunuzda geçirmeye ne dersiniz? Çekmeköy’ü de unutmamak lazım. Doğayla iç içe ortamıyla müstakil ev konforunu en iyi yaşatacak ilçeler arasında.

Cazip prefabrik ev fiyatları size iyi gelecek, hafta sonu kendinize has şekilde özgürce müstakil evde mutluluğa dönüşecek. İstanbul’u yakından keşfedecek ve yeniden ayrı bir sevgiyle bağlanacaksınız. İstanbul’un yıllardır yaşadığınız şehirdeki evinize yakın ne kadar da çok doğal güzellikler içerisinde sakin ortamlarının bulunduğunu keşfedeceksiniz. Yakınınızda Reşadiye, Kurtdoğmuş, Ömerli, Üveyzli, Ahmetli, Mollafenari, Denizliköy, Ovacık, Köseler, Cumaköy gibi ne çok köy varmış diyeceksiniz.

Cazip fiyatlı hızlı kuruluma sahip ucuz prefabrik ev modeliyle İstanbul’un yanı başında müstakil ev sahibi olma imkanının yakalayın. Çok uzaklara gitmeden yaşadığınız ilçenin hemen yanı başında sakin bir köyde arsanızı almanız yeterli. Karmod uzmanlığıyla ister tek katlı dilerseniz çift katlı hazır konuta sahip olmanız çok kolay. Her bütçeye özel ucuz prefabrik evler sizin de kolayca ev sahibi olmanız için yanınızda.

Ankara Prefabrik Ev

Şehirden kaçışın mutlu yolu Prefabrik Evler

Başkent olmanın cazibesi Ankara’nın nüfusunu her geçen gün artırıyor. İlk zamanlarda Çankaya, Altındağ, Keçiören üçgeninde dönen şehrin merkezi hızlı nüfus artışıyla çok sayıda kırsalı da içine katmış durumda. Yenimahalle ve Etimesgut ilk etapta endüstri tesisleriyle başlayan şehirleşme serüvenini şimdi şehrin içi konumuna yükseldiği bir merkezi yerleşim yerine dönüşerek sürdürüyor. Pursaklar hava alanının da etkisiyle cazibesini artırmış durumda. Günümüzde başkentin merkezi güneyde Gölbaşı ile kuzeyde Kahramankazan’a kadar ulaşmış durumda. Mamak ve Sincan şehrin yeni merkezleri oldu.

Ankara’daki bu hızlı kentleşme İstanbul gibi diğer şehirlerdeki gürültü ve trafik gibi karmaşayı da beraberinde getirdi. Yeni sistemde yakın lokasyonda bulunan Keçiören gibi ilçelerde müstakil konutların yıkılarak katlı beton yığınlarına dönüşmesi şehir yaşamının yeni kargaşası.

İşte Prefabrik evler Ankara halkına şehirden tatlı kaçışın kolay ve mutlu yolunu aralıyor. Tek katlı ve iki katlı üretilebilen hazır evler hızlı imalat ve günler içerisinde kısa sürede kurulum avantajıyla şehir yaşamını kolaylaştırıyor. Şehre yakın lokasyonlarda müstakil prefabrik ev sahibi olan çok sayıda Ankaralı hafta sonları ve tatil günlerini yeni evlerinde geçiriyor. Geride bırakılan yorucu bir hafta, trafik, gürültü gibi etkenlerin oluşturduğu stresi geride bırakmaya hazır evler çok iyi geliyor. Özgürce aile birlikteliğiyle keyifle geçen hafta sonu yeni haftaya dingin bir başlangıcın yolunu aralıyor.

Ankaralının prefabrik ev fiyatları araştırırken yeni ev yaptırmak için tercih ettiği öne çıkan ilçeler bulunuyor. Gölbaşı, Bala, Kalecik, Çubuk, Kızılcahaman, Çamlıdere, Beypazarı, Nallıhan, Güdül, Ayaş, Polatlı ve Haymana hazır konutların tercih edildiği şehrin yakınındaki ilçeler. Bir de Ankara’ya yakın iller de var tabi. Bu ilerden en çok müstakil konut talebi görenleri Çankırı ve Kırşehir. Karmod’un Pursaklar ilçesini her gün Ankara’da yaşayan çok sayıda insan hazır ev sahibi olabilmek için ziyaret ediyor. Bu insanlar işleri, çocuklarının eğitimi gibi önemli etkenlerle yaşadıkları şehri tamamen terk edemiyorlar. Ancak Ankara yakınında müstakil ev sahibi olabilmek için ucuz prefabrik ev fiyatlarını sürekli takip ediyorlar. Tek amaçları önemli gerekçelerle tamamıyla terk edemedikleri Ankara şehir merkezine yakın noktalarda müstakil ev sahibi olmak. Şehre yakın lokasyonlardaki müstakil hazır evlerde hafta sonu ve tatil günlerini geçirerek bir nebze de olsa rahatlamayı arzuluyorlar. Bu arzularına en iyi cevap veren konut modelini ucuz prefabrik evler oluşturuyor. Çünkü prefabrik evler her bütçeye uygun müstakil konut sahibi olma fırsatlarını her zaman onlara sunuyor. Çok sayıda seçkin tasarımda yenilikçi konut modellerini yakından görme fırsatını yakalamaları için Karmod Pursaklar’daki satış ofisimize tüm Ankara halkını bekleriz.

İzmir Prefabrik Ev

İzmir’den Prefabrik Evler ile doğaya açılmak

4 milyonu aşan nüfusuyla İzmir ülkemizin İstanbul ve Ankara’dan sonra en kalabalık şehri. Doğal güzellikleri, turizmi ve tüm cazibeleriyle Ege’nin incisi. Bu sebepledir ki yurdun bir çok bölgesinden sürekli göç alıyor. Şehir merkezinde büyüklüğüyle Buca, Konak, Karabağlar, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli en fazla şehirleşmenin bulunduğu nüfusu yoğun ilçeler arasında. Aynı zamanda bu yoğun nüfusun ortaya çıkardığı çok sayıda sorun da bulunuyor. Bu sorunlar tüm şehirlerde olduğu gibi İzmir’i de kuşatmış durumda. Çok sayıda insanın içi içe yaşamak durumunda kaldığı katlı betonarme binalar, trafik, gürültü gibi öne çıkan sorunlar. Zaman zaman şehir İzmir’de işini kurmuş yaşamını sürdüren vatandaşlar bu kalabalık ortamdan kaçarak uzaklaşmanın yollarını arıyor. İşte bu duygular kapladığında insanı prefabrik evler doğaya açılmak için İzmir halkına büyük kolaylık sağlıyor.

Şehrin oluşturduğu baş döndürücü bunaltıcı stresten uzaklaşmak istedikleri her an hazır evler onlar için çok iyi fırsat. Aynı zamanda çok cazip prefabrik ev fiyatları avantajlarıyla. Bu avantajlı müstakil konut fırsatını yakalamak için şehirden çok fazla da uzaklaşmalarına gerek yok. Konak’ta, Karşıyaka’da veya Buca’da bunaldıkları her an günübirlik veya hafta sonu yakın ilçelerde prefabrik ev sahibi olarak huzura tatlı kaçış yapabilirler. Kuzeye açılmak istediklerinde sahil boyu Dikili veya Bergama ile iç kısımda Kınık’a yaptıracakları prefabrik ev ile huzurla buluşabilirler. İç Ege’nin bağ ve bahçeleriyle buluşmak için Kemalpaşa, Bayındır, Tire, Ödemiş hatta Kiraz veya Beydağ hazır ev için iyi bir seçim olabilir. Güneye Menderes veya Selçuk’a uzanmak da ayrı bir tercih tabi ki. 

Yenilikleriyle prefabrik evler her şehirde olduğu gibi İzmir merkezde yaşayan vatandaşlara da müstakil konutta iyi bir imkan sunuyor. Üstelik uzun ömürlü hazır evlere hızlı kurulum avantajları ve bütçelere en uygun prefabrik ev fiyatları ile sahip olmak çok kolay. Siz de şehirden bunaldınız ama işiniz nedeniyle ondan bir türlü kopamıyorsanız Karmod prefabrik ev çok iyi bir fırsat.  İzmir merkeze ortalama 1 saat kadar uzaklıktaki ilçelerde müstakil ev sahibi olarak şehrin stresinden kendinizi kurtarmak için yeni konut imkanlarını mutlaka değerlendirin. Yorucu bir hafta veya mesai günü sizi çok yorduğu ve strese boğduğunda uzaklaşarak rahatlayabileceğiniz alternatif bir eviniz olsun. Bu iyi çözüm için tek yapmanız gereken ucuz prefabrik ev fiyatlarını araştırmanız.

Tek katlı ve iki katlı konut planında çok sayıda modelin yer aldığı hazır evler arasında bütçenize uygun bir konutu mutlaka bulacaksınız. Şehir merkezine yakın ilçelerde sahip olacağınız yeni prefabrik evinize günü birlik gidebilir veya hafta sonunu ailenizle geçirerek stresten kurtulmanın kolaylığını her an yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ Prefabrik Ev

Tekirdağ Prefabrik Ev tercihinin en fazla olduğu iller arasında

Ülkemizin büyükşehirleri arasında yer alan Tekirdağ hem tarım hem de sanayi üretimi ile Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yasaya istinaden 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası Tekirdağ resmen büyükşehir konumuna yükseldi. 2021 yılı itibariyle ilimizin nüfusu 1 milyon 100 bini aşmış durumda. Kalabalık nüfusa sahip şehirlerde yaşanan genel sorunlar İstanbul ve Ankara kadar olmasa da bu ilimizde de yaşanıyor. Şehir merkezindeki yoğun nüfusun oluşturduğu trafik, gürültü, katlı apartman yaşama çoğunlukla bu sorunlar arasında. Bu sorunlar nedeniyle ilimizde müstakil konutlara yönelik bir ilgi oluştuğundan bahsedebiliriz. Müstakil konutta Tekirdağ prefabrik evler en çok tercih edilen konut modeli arasında yer alıyor.

Tekirdağ aynı zamanda İstanbul’a yakınlığı ile de göç hareketi yönünden geçişkenliğinin sıklıkla yaşandığı bir ilimiz. Bu anlamda Çorlu ve Çerkezköy başta olmak üzere Süleymanpaşa İstanbul’a çok yakınlığıyla adeta bu ilin bir ilçesi gibi görülebilmektedir. Yine İstanbul’a yakın olması nedeniyle bu şehirde yaşayanlarca prefabrik ev sahibi olmak için tercih edilen ilçeler arasında Marmaraereğlisi ve Şarköy öne çıkmaktadır. Yine Sülemanpaşa ve Çorlu’nun bazı köyleri de müstakil hazır evler için talep almaktadır. Bir miktar kuzeyde kalsa da Saray, Kapaklı ve Ergene müstakil konutları araştıranların prefabrik ev fiyatları sorduğu Tekirdağ ilçeleri arasında yer alıyor. Tekirdağ şehir merkezinde yaşayanlar ise daha ekonomik arsa fiyatları için İstanbul’la fazla rekabetin olmadığı ilçeleri tercih ediyor. Bu doğrultuda Malkara, Hayrabolu ve Muratlı şehir merkezinde yaşayıp ta ucuz prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin ilk tercih ettikleri ilçeler arasında. Bunun en önemli nedeni İstanbul’a yakın Süleymanpaşa, Çerkezköy gibi ilçelerde bulunan köylerde arsa rayiçleri oluşan yüksek talep nedeniyle oldukça artmış durumda. Şarköy ve Marmaraereğlisi’nin deniz cazibesi bulunması nedeniyle İstanbul’dan tatil amaçlı gelenlerin ilk tercih ettiği ilçeler arasında. Bu ilçelerde yazlık sahibi olmak isteyen İstanbullular arsa rayiçlerini yine artırmasına neden olmuş bulunuyor. Bu nedenle Tekirdağ merkezinde yaşayanlar yazlık ihtiyaçlarında Saray, Muratlı, Hayrabolu ve Malkara ilçelerinin köylerine rotayı daha çok çevirmiş durumda.

Yazlık ev için Marmaraereğlisi, Şarköy, Süleymanpaşa

Yazlık amaçlı müstakil ev sahibi olmak isteyenler bu üç ilçeyi incelemeye almış durumda. Farklı bütçelere özel üretimlerin yapıldığı prefabrik yapı sektörü de bu taleplere en uygun karşılık verebilme adına çalışmalarını hazırlamış bulunuyor. Hazır konut modeliyle lüks beklentileri karşılayacak villa modelleri de ucuz prefabrik evler de firmaların ürettiği konutlar arasında. Şehirleşme sorunlarına pandemi gibi süreçler de eklenince Tekirdağ prefabrik ev fiyatları taleplerde ekstra ilgi görecek gibi.

Kocaeli Prefabrik Ev

Kocaeli için İstanbul’a yakın olmak avantaj mı?

Kuşkusuz ülkemizin en kalabalık nüfusa sahip eşsiz şehri İstanbul yakınındaki şehirlerin gelişimini olumlu anlamda etkiyene önemli bir etken. Kocaeli de bu kısmetli iller arasında. Darıca, Gebze ve Dilovası’na baktığımızda bu etkiyi yakından görürüz. Hatta bu ilçeler gelişimleriyle yapılaşmasıyla adeta Kocaeli şehir merkezinden uzaklaşıp yapı genişlemesi ile İstanbul’la birleşmiş, iç içe geçmiş durumda. Gebze özelinde düşünüldüğünde nüfusu 2020 rakamlarına göre 400 bine çok yaklaşmış ve bu büyüklüğüyle Anadolu’da bulunan çok sayıda ili geride bırakmış durumda. Ev olarak İstanbul’da ikamet eden çok sayıda insan her gün iş için Gebze, Darıca ve Dilovası’nda bulunan sanayi tesislerine gidip gelmektedir. Körfez ve Derince İstanbul sanayi üretiminin ihracatı için öne çıkan Kocaeli ilçeleri arasında. İstanbul ve Kocaeli’nin sanayi tesislerinde üretilen çok sayıda ürün Körfez ve Derince’de bulunan limanlar üzerinden dünyaya ihraç ediliyor.

Sanayi gelişimiyle beraber Kocaeli aynı zamanda İstanbul’un safiye ve mesire yerleriyle nefes aldığı yerler arasında. Bu nedenle Kocaeli müstakil konut taleplerinde İstanbul’da yaşayanların tercih ettiği iller arasında yer alıyor. Özellikle İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaşayan çok sayıda vatandaş prefabrik ev tercihinde Kocaeli’nde bulunan sakin yerleri tercih ediyor. Bu anlamda Gebze’nin TEM ve D100 yolu boyunca uzanan yoğun nüfusuna rağmen kuzeye uzayan alanlarında perfabrik evler için uygun yerler bulunuyor. Ovacık köyünden başlayarak, Denizliköy, Mollafenari, Köseler, Pelitli, Cumaköy, Muallimköy, Tavşanlı, Kadıllı, Elbizli prefabrik evlerde İstanbullu’nun tercih ettiği Gebze köyleri arasında. Aynı şekilde prefabrik ev fiyatları araştırılan Kocaeli ilçeleri arasında merkez İzmit ile Kartepe de öne çıkmaktadır. Kartepe kayak merkezine yakın Suadiye, Mahmudiye mahalleleri prefabrik ev sahibi olmak isteyenlerin araştırdığı mekanlar arasında. Kartepe’nin arkadan Pamukova’ya uzanan kısmında yer alan Pazarçayırı köyü mevkii de ucuz prefabrik evler için arsa arayışının olduğu yerlerden.

Yine Kandıra tarafı müstakil konut yapımı için en çok ilgi gören yerler arasında. İlçenin Karadeniz sahillerine uzanan yeşillikleri ile birlikte son dönemde Kuzey Marmara Otoyol güzergahının önemli bir bölümünün buradan geçmiş olması ilgiyi özellikle artırdı. Kandıra prefabrik ev fiyatları en çok takip edilen ilçeler arasında. Uzun zamandır ilçede yapılan konut yapılaşması için parsellenmiş arsa çalışmaları bu ilgiyi daha da artırmıştır. Ucuz prefabrik evler için Kandıra’daki müstakil konut arsaları sürekli gündemde.

Son dönemde Osmangazi Köprüsü’nün açılarak hizmete alınması Karamürsel gibi eşsiz coğrafi güzelliklere sahip ilçeyi de prefabrik ev taleplerinde hareketlendirmiş durumda. Şehir yaşamından yakın lokasyonlara kaçarak ara ara dinlenmek isteyenler Karamürsel ve Gölcük’te arsa fiyatlarını sıklıkla araştırıyorlar. Başiskele de bu ilgiden nasibini alıyor.

Antalya Prefabrik Ev

Turizmin kalbi Antalya’da Prefabrik Evlerde yaşam

Türk turizminin adeta kalbini oluşturan Antalya denizi, ormanları ve güzel bahçeleriyle herkesin yaşamayı arzuladığı eşsiz şehirlerimizden. Bir tarafta sıcak sularıyla atlas gibi Akdeniz diğer tarafta enginliğiyle şehri kuşatan eşsiz seyir manzaralı Batı Toroslar. Kışın şehrin ılıman iklimi yazın nemle birlikte bunaltıcı sıcağa dönse de güzel kaçış noktaları var Antalya’nın. Antalya 2020 yılı rakamlarına göre 2 milyon 500 bin nüfusu geçmiş durumda. Nüfus yoğunluğu merkez ilçeler olan Konyaaltı, Muratpaşa ve Kepez’de yoğunlaşmış olsa da genel olarak Antalya’nın her ilçesi Türkiye ortalamasının üzerinde nüfusa sahiptir. Manavgat, Alanya ve Gazipaşa nüfuslarıyla ilimizin önde gelen merkez dışındaki ilçeleri arasında. Günümüzde Aksu ve sahilleri ve turistik otelleriyle meşhur Kemer şehrin merkez ilçeleriyle birleşmiş durumda.

Güneyde sahilde yer alan şehir merkezinden Kuzeye dağlara doğru tırmanıldığında eşsiz vadiler karşılar bizi. Çoğunlukla doğu batı ekseninde geçit vermeyen bu engin Toroslar’ın her noktasına şehir merkezinde birleşen ayrı yollardan çıkmak durumundasınız. Tırmandıkça yıl boyu yeşillikler, ormanlar, kaynak suları her vadide karşımıza çıkar. Yaz sıcağından bunalan Antalyalı için bu vadilerin uzandığı noktalar aynı zamanda şehirden güzel kaçış noktalarını oluşturur. Eşsiz güzellikleriyle Antalya merkezde yaşayanları imrendirir her gelişlerinde. Müstakil bir konut sahibi olmayı, yazın sıcağından kaçıp serinlemeyi kışın da karın keyfini çıkarmayı arzulatır. Bu nedenledir ki son dönemde Antalya prefabrik ev talepleri artış göstermekte. Antalya merkezde yaz sıcağında bunalanlar prefabrik evler için çoğunlukla Korkuteli ve Döşemealtı’nı tercih ediyor. Kumluca sırtları prefabrik ev fiyatları araştıranların tercih noktaları arasında. Yine batıda turizmin önemli uğrak mekanlarından Kaş ve Kale ile Finike ve Kumluca müstakil konut arayışında olanların yoğunlaştığı ilçeler. Deniz sahiline uzak konumda yer alan Batıda Elmalı, Doğuya doğru İbradi, Akseki ve Gündoğmuş prefabrik ev fiyatları araştıranların ev yaptırma arzusunda oldukları Antalya ilçeleri arasında. Bahçe ve tarım alanlarıyla Serik Antalya’da müstakil konut sahibi olma arzusunu gerçekleştirmek isteyenlerin araştırdığı mekanlardan.

Serin Yaylalar Antalya Prefabrik Ev ilgisini artırıyor

Yazın Antalya merkezde 40 dereceleri gösteren bunaltıcı sıcaklığın şehir merkezinden Batı Toroslara doğru tırmandıkça azaldığını bunu yaşayan herkes hemen hisseder. Zirvelere doğru sıcaklığın 30 dereceler ve altına indiğini, insanın yüzünü adeta okşayan serinlik ayrı bir huzur verir anı yaşayanlara. Bundan dolayıdır ki Antalya’da yaşayanlar bunaltıcı ortamdan belirli zaman dilimlerinde de uzaklaşarak yayla serinliğini yaşayabilme adına ucuz prefabrik ev fiyatlarını sürekli takipteler. Her Antalyalı bütçesine uygun ucuz prefabrik ev arayışıyla serin yaylalarda kendisine ve ailesine müstakil konut mutluluğunu yaşatma hayalinde.

Bursa Prefabrik Ev

Şeftali Bahçeleri arasında Bursa Prefabrik Ev

Dünyada yaşanabilir şehirler arasına ilk 50 arasında yer alan Bursa tarihi geçmişiyle beraber tarım ve ekonomideki bütüncül gelişmişliğiyle Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Tarihi, iklimi, doğal güzellikler sunan eşsiz yeşillikleriyle Türkiye’de yaşanabilir şehirler arasında ilk sırada. Bursa Osmanlı’nın da mührünü vurduğu ilk şehirdir. Eşsiz imparatorluğun kuruluş döneminde önemli ve ilk eserlerinin verildiği tarihi şehir. Aynı zamanda Osmanlı’nın ilk başkenti. Tescilli yarma şeftalisi, zeytinlikleri, kestanesi, çileği, deveci armudu başta olmak üzere her türlü meyve ve sebzenin yetiştirildiği eşsiz şehrimiz Bursa. Aynı zamanda otomotivden tekstile çok sayıda gelişmiş sanayi tesisleriyle ülkemizin ihracatta İstanbul’un ardından ikinci sırada gelen şehri.

Şeftali bahçeleri, zeytinlikler, Uludağ’ın eşsiz manzaralara hakim köylerinde Bursa prefabrik ev hayatı kolaylaştırmanın en kolay yolu, mutluluğun anahtarı. Güzellikleriyle çekici, ekonomisiyle ucuz prefabrik ev modelleri Karmod Bursa Satış Ofisi’nde size özel. Çok sayıda seçkin modeli yakından görerek ve dokunarak incelemeniz için Osmangazi Panayır Kavşağı’ndaki ofisimize bekliyoruz.

Gemlik’in sahil şeridinde Keles’in Uludağ yamaçlarında Prefabrik Ev

Gemlik’in Marmara sahil kıyısında safiye bölgesi Kurşunlu ile Gençali, Armutlu’ya doğru uzanan sahil şeridinde Büyükkumla, Narlı ve Fıstıklı Bursa’da prefabrik evlerin en çok tercih edildiği yerleşim yerleri oldu. Yine sahile yakın bölgelerden Mudanya’nın Kumyaka ve Zeytinbağı hazır evlerin tercih gördüğü alanlardan. Yüksek yalıtımıyla Karmod prefabrik ev Orhaneli, İnegöl  ile Keles’in Uludağ yamaçlarındaki çetin kışa sahip  köylerinde güvenle kullanılıyor. Şehir merkezinde Nilüfer ilçe merkeziyle eşsiz bahçelik alanlarında hazır evler tercih ediliyor. Örneğin Nilüfer ilçesinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde onkoloji hastalarının tedavileri süresince aileleriyle beraber konakladığı hasta rehabilitasyon merkeziyle konuk evleri Karmod prefabrik ev tarafından yapıldı. Projede iki katlı bir yönetim binasıyla birlikte 12 adet konuk evi bulunuyor. Konuk evleri 1+1 plana sahip içerisinde wc duşuyla birlikte bir hastanın refakatçisiyle ergonomik konaklamasına özel tasarımda. Yıldırım ve Kestel’in Uludağ’a yükselen yamaçlarında Bursa ovasına hakim alanlar hazır evlerin en çok tercih edildiği yerleşim noktalarından. Batıya doğru Karacabey ve Mustafakemalpaşa Bursa’da prefabrik ev fiyatları en fazla araştırılan ilçeler arasında. Bu iki ilçemizin merkezleri ve köyleriyle beraber çiftlikler hazır evlerin hızlı kurulum avantajlarını yaşayan bölgeler arasında. Bursa şehir merkezine bir miktar uzakta kalan güneyde Büyükorhan ve Harmancık ilçeleri hazır evlerin ilgi gördüğü yerler. Doğuda havaalanının da yer aldığı Yenişehir hızlı kuruluma sahip ve ucuz prefabrik ev fiyatları ile öne çıkan yenilikçi konutların tercih edildiği ilçeler. Kuzeyde coğrafi güzellikleri ile Orhangazi ve İznik müstakil konut satışlarının en çok yapıldığı ilçeler arasında.

Balıkesir Prefabrik Ev

Dağ, Deniz, Kaplıca Prefabrik Ev Mutluluğu Balıkesir’de

Temiz havası, bol oksijen deposuyla dünyanın önde gelen bilinen merkezi Kaz Dağları gibi önemli bin mekanı da içinde barındıran Balıkesir eşsiz güzellikleriyle öne çıkıyor. Dağ, deniz ve kaplıcalarıyla adeta cenneti andıran eşsiz güzellikler bu ilimizde bir arada. Bu nedenledir ki müstakil konut tercihlerinde Balıkesir prefabrik ev modelinin en çok tercih edildiği şehirlerimiz arasında. Genel olarak Büyükşehir merkezi Altıeylül ve Karesi ilçe merkezinde toplanmış olsa da müstakil ev konforunun yaşanacağı çok sayıda safiye alanı bulunuyor Balıkesir’de. Şehrin turizmiyle de dünya genelinde tanınmış ilçesi Edremit ve eşsiz güzellikleriyle Edremit Körfezi gelen her insana ayrı güzellikler yaşatmaya devam ediyor. Kaplıcalarıyla ünlü Güre ile Akçay ve Altınoluk güzellikler içinde öne çıkan mahallelere sahip Edremit. Her yıl binlerce insan yaz tatillerini geçirmek üzere bu güzel yerleri ziyaret ediyor. Misafirlerine kaplıca turizmi ile doğa ve deniz turizmini bir arada sunan ayrıcalıklı bir yer. Ormanda sabah yürüyüşüyle başlayarak, vücuda tertemiz oksijen depolanan gün öğle sıcağına doğru körfezin serin sularına doğru kulaç atarak devam ediyor. Günün tatlı yorgunluğu akşam olunca kaplıca havuzlarında rahatlamayla sürüyor.

Şimdi Kaz Dağlarında olmak vardı

Çok sayıda fiziksel aktiviteyle dolu tatlı yorgunluk oluşturan güzel bir gün Kaz Dağları’nın eteğinde prefabrik eve ulaştığınızda son buluyor. Akşama tertemiz orman havasının içeriye pencereden girerek huzur verdiği ortamda tatlı bir kahve yudumlamak. Bir ucu geceye uzayan huzur veren aile sohbetleri sonrasında günün yorgunluğunu tamamen ortadan kaldıran güzel bir uyku.

Aynı duygular şehrin diğer coğrafi ucundaki Bandırma ve Erdek’teki güzel mekanlarda da keyifle devam eder. Ayvalık’ın zeytinlikleri, Gönen’in verimli toprakları, Karacabey’in mis gibi taze süt kokan köy çiftliklerinde Balıkesir prefabrik ev keyfi yaşamaya devam. Marmara’dan Ege’ye uzayan eşsiz coğrafyasıyla Balıkesir müstakil hazır konut sevincini yaşamak için en uygun mekanlar arasında. Çam ormanları, zeytinlikler, meyve bahçeleri, denize hakim tertemiz oksijen deposu tepeler 2+1 veya 31+ prefabrik evde huzuru yaşamanın en güzel mekanları. Bursa Balıkesir güzellikleri arasında Susurluk ve Mustafakemalpaşa Karmod prefabrik ev mutluluğunun coşkuyla yaşandığı Balıkesir ilçeleri. Bunları Dursunbeyli, Kepsut, Marmara, Manyas, Havran, Sındırgı, Gömeç, Savaştepe, İvrindi, Burhaniye ve Balya takip ediyor.

Her yıl Balıkesir’in eşsiz güzellikleri içerisinde prefabrik ev sahibi olma hayali taşıyan çok sayıda müşterimiz Karmod’la müstakil ev sahibi olmanın sevincini yaşıyor. Seçkin tasarımda yeni prefabrik ev modellerini incelemeye ne dersiniz?

Eskişehir Prefabrik Ev

Eskişehir Prefabrik Ev deneyimi

Anadolu’da Eskişehir Teknik, Anadolu ve Osmangazi olmak üzere üç farklı devlet üniversitesiyle öne çıkan Eskişehir adeta bir eğitim şehri. Bunlardan Anadolu Üniversitesi ilk uzaktan eğitim modeliyle Türkiye genelinde tanınırlığa ulaşmış milyonları aşmış öğrenci ve mezuna sahip. Büyükşehir statüsündeki ilimizde ana nüfus yoğunluğu Odunpazarı başta olmak üzere Tepebaşı merkezde olmanın etkisiyle kalabalık yaşamın içinde bulunuyor. Her büyükşehirde olduğu gibi Eskişehir’in bu merkez ilçeleri de kalabalığın yol açtığı trafik, gürültü gibi etkenlerle karşı karşıya.

Kent merkezinin karmaşasından bunalan herkes şehrin yakınındaki daha sakin ilçelerinden Mahmudiye, Seyitgazi, Beylikova ve Alpu’da Eskişehir prefabrik ev deneyimini yaşamak istiyor. Şehir merkezinin yoğun trafik ve gürültülü ortamından bunalan vatandaşlar hafta sonu ve tatil günlerinde kendilerini müstakil konutlara atarak rahatlamanın yolunu arıyor. Bundan dolayıdır ki müstakil konut sahibi olmanın en kolay yolu Eskişehir prefabrik ev fiyatları en çok arananlar listesinde yer alıyor. Özellikle sonbaharla birlikte kış sonuna kadar prefabrik evler müstakil konut yaptırmak isteyenlerin gündeminde kalıyor.

Eskişehir’de müstakil konut yaptırmak isteyenlerin arsa almak için çaba sarf ettiği ilçeler arasında Bolu tarafında Sarıcakaya, Ankara’ya da yakın olan Mihalıççık, Günyüzü ve Sivrihisar yer alıyor. Kuzeyde Mihalgazi, Batıda İnönü, Güneyde Seyitgazi, Han ve Çifteler ucuz prefabrik ev fiyatlarının ikinci bir konut sahibi olmak için araştırıldığı yerler arasında.

Eskişehir kuzeyi müstakil hazır ev beklentileri için daha uygun

Eskişehir şehir merkezine çok da uzak sayılmayan kuzeye doğru ilerlendiğinde ilimizin Bolu ve Bilecik kesişme noktasında Sarıcakaya sakin yaşam beklentileri için son derece uygun bir ilçe. Mihalgazi ilçesini de bu beklentileri karşılama yönünde iyi bir seçim olacağını vurgulayabiliriz.

Eskişehir’de herke bütçesine göre ucuz prefabrik evlere sahip olabilir

Hazır evler uzun ömür ve yapı güvenliği üstünlüklerinin yanı sıra müstakil ev beklentilerini karşılamaya yönelik tasarım ve konfor avantajlarına da sahip. Bu yenilikçi konut modeliyle her bütçeye göre lüks veya ekonomik ev sahibi olmak mümkün. Üstelik her biri aynı yapı güvenliği ve yalıtım üstünlüğüne sahip. Örneğin bir memur çok az birikimle 1+1 veya 2+1 hazır konut modellerinden birini seçerek müstakil ev hayalini dilediği ilçede veya köyde gerçekleştirebilir. Bunun için Eskişehir’in doğası ve sükûnetiyle öne çıkmış bir ilçesini seçerek arsa satın alabilir. Satın alacağı arsa üzerine verilen beton planına göre bir zemin betonu hazırlatması yeterli olacaktır. Planlanan günde duvardan çatıya tüm malzemeleriyle bir araçla hazır gelen prefabrik ev yapı büyüklüğüne göre ortalama 2 ila 5 gün içerisinde kurulumu tamamlanabiliyor. Son aşamada boyası tamamlanan konut Eskişehir genelinde müstakil ev konforu yaşatmaya hazır hale geliyor.

Konya Prefabrik Ev

Konya Ovasında Prefabrik Ev

Yüzölçümü ile ülkemizin en büyük ili olan Konya büyükşehir statüsüne sahip olup en kalabalık 7. şehrimizdir. Geçmişten bugüne tarımıyla Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Konya özellikle son 30 yılda gelişim gösteren sanayisiyle de öne çıkmıştır. Sanayide tarımdan üretime çok sayıda endüstriyel makine üretimi ile Türk sanayinin motoru konumuyla Konya Anadolu Kaplanları ismi ile adlandırılmaktadır. Anadolu Selçuklu devletine başkentlik yapan Konya tarihi geçmişiyle de büyük birikime sahiptir. Şehrin merkezi kalbindeki ilçelerden Selçuklu, Meram ve Karatay çoğunluğu Selçuklular döneminden kalma tarihi yapılarla doludur. Şehrin manevi önderlerinden dünyaca üne sahip Mevlana ilimizde medfun olup her yıl yurt içiyle birlikte yurt dışından her yıl binlerce ziyaretçinin Konya’yı ziyaret etmesinde önemli etkiye sahiptir.

Tarım Konya’nın şehir merkezi dışındaki bir çok ilçesinde geniş topraklara yayılmıştır. İlimiz buğday üretimiyle ülkemizin adeta tahıl ambarıdır. Şeker pancarı ekimi de oldukça yaygındır. Şehir merkezine yakınlığıyla kenti kuşatan sanayi tesisleri doğal olarak nüfus artışını tetiklemiş durumda. Kırsaldan göçen çok sayıda işçi fabrikalarda çalışarak ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlarken aynı zamanda şehir kalabalığının oluşturduğu gürültü ve stres şehirden kaçış hayallerini de ortaya çıkarmış durumda.

Konya ilçelerinde prefabrik evler yeni trend

Kentin şehir merkezinde kalabalık nüfusun bir sonucu olan trafik ve gürültü gibi etkenler merkezde iş sahibi olanları Konya ilçelerinde müstakil konut sahibi olmaya yöneltti. Uzun ömürlü kullanımda güvenli yapı sistemi ile hızlı kurulum avantajlarına ucuz prefabrik ev fiyatları da eklenince konut sahibi olmak oldukça kolaylaştı. Selçuklu veya Meram’da aracını adeta park edecek alan bulamayan Konyalılar soluğu merkeze yakın ilçelerde edindikleri yeni müstakil evlerinde alıyor. Batıda Çeltik, Yumak, Tuzlukçu, Akşehir, Doğanhisar, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Derbent, Ilgın şehir merkezine bunalanların nefes almak istediği ilçeler arasında. Müstakil ev zevkini yüksek yaylalara taşımak isteyen Konyalılar Hadim’in meşhur kiraz bahçelerinde veya Taşkent’in yaylalarında arsa alarak prefabrik evlerini yaptırıyor. Şehrin güneydoğusunda ilin merkezden uzak ama en gelişmiş ilçesi Ereğli müstakil konutların en çok ilgi gördüğü ilçeler arasında. Aynı tutku Halkapınar, Emirgazi, Çumra, Güneysınır ve Karapınar’a taşınmış durumda.

Konya Göllerinin kenarında ucuz prefabrik evler

Her ne kadar Burdur bölgesi göller yöresi olarak adlandırılsa da Konya da coğrafyasında barındırdığı 13 farklı gölüyle göl manzara tutkunlarına güzel seyir deneyimleri sunuyor. Kulu ve Cihanbeyli Tuz Gölü manzaralarını izlemek isteyenler için görsel seyir sevklerini açıyor. Beyşehir ve Akşehir Gölleri ayrı güzelliklere sahip. Suğla ve Ilgın Gölleri, Ereğli’deki Akgöl bunlar arasında. Küçük ölçekli olsalar da güzellikleriyle Acıgöl, Bolluk Gölü, Düden, Sarıot Gölü ve Meke Krater Gölü müstakil hazır ev tutkunlarına ayrıcalıklar sunan özel mekanlar arasında.

Aydın Prefabrik Ev

Aydın Prefabrik Ev Müstakil Yaşam Keyfi

Tarımda verimli toprakları ile deniz ve tarih turizminin önemli merkezlerinden Aydın Ege Bölgesi’nin üçüncü büyük şehridir. Verimli topraklar Akdeniz iklimiyle buluşunca doğal olarak Aydın ekonomisinin temeli tarım ağırlıklı olmuştur. Hayvancılık ve turizm ilimizin ekonomisini destekleyen önemli unsurlar.

Yağlık zeytin ve incir ilimizin tarım ürünlerinde öne çıksa da adına türküler yazılan börülce mutfak lezzetleriyle de ayrı bir öneme sahiptir. Akdeniz iklim özelliğiyle yazları son derece kurak ve sıcak geçer. Yaz sıcağında Aydın’ın merkezinde Efeler’de bunalan vatandaş yüksek ve serin yaylalara çıkmayı arzular. Veya Kuşadası ve Didim’in eşsiz sahillerinde denizle buluşmayı. Turizmin oluşturduğu yaz aylarında sahillerdeki kalabalık yerine Bozdoğan, Çine, Karpuzlu, Koçarlı veya Karacasu yaylalarına atıp serinlikle buluşmak ister Aydınlı. İşte bu nedenledir ki son yıllarda müstakil konut için Aydın prefabrik ev modelleri en çok arananlar arasında. Her yıl 10 milyona yakın turistin ilimize geldiği düşünülürse Dilek Yarımadası sahili ile Didim ve Kuşadası plajlarında oluşan kalabalığı bir hayal edin. Şehrin yerli nüfusu için yaylalar müstakil hazır ev sahibi olmak için son derece ideal.

Sadece 10 günde Aydın’ın her yerinde 2+1 prefabrik ev fiyatlarıyla kolayca ev sahibi olmak hiç de hayal değil. Mesela Söke’nin denize hakim tepelerinde sahip olacağınız bir müstakil evle zindeliği ve sükûneti yaşayabilirsiniz. Dilediğinizde sahile uzanıp deniz keyfi çıkarmanız da kolay. Düşünsenize Kuşadası ve Didim’in her birinde 100 bin yazlık konut şehre gelen kalabalık turist kafilelerinin konaklamasında çoğu zaman yetersiz kalıyor. Müstakil hazır ev sahibi olarak gönlünüzce yazı kalabalıklardan uzakta geçirebilirsiniz. Arzu ederseniz devre mülk olarak da kiraya vermeniz çok kolay.

Prefabrik Ev Yatırımı Aydın’ın Her İlçesinde Kazandırır

Aydın doğal güzellikleri ve sahilleriyle beraber tarihi mekanlarıyla da turizmin gözde şehri. Hemen hemen her ilçesinde ören yerleri bulunuyor. Didim’de bulunan Milet ve Apollon tarihi yerlerin öne çıkanları arasında. Karacasu’daki Afrodisias, Sultanhisar Nysa, Nazilli Harpasa, Nazilli Mastaura, Ortaklar Magnesia, Karpuzlu Alinda, Çine Gerga ve Alabanda, Söke Priene bu ören yerlerinden. Merkez ilçe Efeler’de yer alan Tralleis de turistlerin akın ettiği yerler arasında. Neredeyse her ilçesine yayılmış bu kadar tarihi zenginlikleriyle Aydın’da prefabrik ev fiyatları ve hızlı kurulumuyla önemli bin yatırım amacı. Dilerseniz Buharkent, Yenipazar, Germencik, İncirliova, Koçarlı veya Karpuzlu köy ve yaylalarında dilerseniz tarihin merkezindeki ilçelerde. Senenin belirli döneminde size özel prefabrik evinizde kendinizi dinlendirin ve dilediğiniz zamanlarda devre mülk usulü kiraya verin. Hem kendiniz kazanın hem de Aydın turizm ekonomisine katkı sağlayın.

Adana Prefabrik Ev

Sırtını Toroslara Yaslayarak Çukurova’ya Doğru Adana Prefabrik Ev Seyir Keyfi 

Tarım ve sanayide birlikte büyümeyi yakalamış ender illerimiz arasında yer alan Adana 2,3 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkemizin 6. büyük şehri. Kuzeye doğru Orta Toroslar ile Amanoslar tarafından çevrelenmiştir. Bu engin dağların eteklerinden başlayarak Akdeniz sahillerine uzanan verimli topraklarıyla meşhur adı üzerinde Çukurova yer alır. Arkasına aldığı engin dağlarla birlikte Çukorova’yı ortadan ikiye bölen bir dağ daha vardır ki o da Misis Dağları. Çukurova Misis Dağları ile güneye Aşağı Ova, kuzeye Yukarı Ova olarak bölünür. Türkiye ekonomisine yaz kış ciddi katkı sağlayan tarımsal faaliyetler buralarda cereyan eder. Karpuz olur, domates olur, pamuk olur, üzüm olur, narenciye olur. Hem Türkiye’yi besler hem de ihracatıyla Dünyayı bu verimli topraklar. Tarımda çalışmak hiç de kolay değildir. Nemle birlikte çoğu yaz gününde 50 derecenin üzerine çıkan sıcaklık nemle beraber ter olup akar alınlardan. Aynı sıcaklı şehrin merkez ilçeleri Çukurova ile birlikte Seyhan’ı, Karaisalı’yı, Yüreğir’i, Sarıçam’ı kavurur. Hem tarımda çalışanları hem de sanayide. Çalışmak her durumda iki katı zorlaşır. Çalışmak, üretmek, alın teri dökmek gerekir gerekir helal kazanç için bunaltıcı sıcağa rağmen. Merkezden bir miktar uzaklaşarak Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinin köy ve yaylalarında serinliği yaşarlar. Pozantı veya Kozan’da da aynı keyif devam eder.

Bunaltıcı sıcağın hüküm sürdüğü bunaltıcı yaz aylarında serinlemek için Adana prefabrik ev imdada yetişir. Sanayi üretimi veya kamuda çalışan çok sayıda Adanalı yaz aylarında hafta sonlarını serin yaylalarda geçirmek için ucuz prefabrik ev fiyatlarının cazipliğinden yararlanırlar. Batıda Uzunyayla’ya kadar Toroslar’ın yükseklikleri 3 bin metreyi geçer. Bu yüksek yamaçlar eşsiz manzaralı derin vadilerle bütünlenir. Hatta Çukurova’dan Tarsus’a uzanan yol da Toros eteklerinden ilerleyerek gider. Zirvede 4 bin metre yüksekliği gören yol boyunca sıcaklık rakım yükseldikçe düşer. Ovaların bunaltıcı sıcağı bu zirvelerde serinliğe dönüşür. Bu yol yüksek rakımdan sonra kayalıklarla çevrili geçit Gülek Boğazı’ndan geçerek İç Anadolu bozkırlarına uzanır.

Bu yol boyunca geçilen köyler, yaylalar Adana prefabrik evler yaptırmak için oldukça uygundur. Hazır ev modelinin inşa süreçlerini minimize ederek ortadan kaldırdığı avantajla bu zorlu coğrafyalarda ev inşa etmek oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey asanızı alıp evin kurulum yapılacağı zemin betonunu hazırlatmak. Adana’nın her ilçesine her köyüne tek araçla sevk edilen 2+1 hazır ev Karmod uzman ekiplerince sadece üç günde kurulum yapılıyor. Islak zemin uygulamaları sonrası bölgeye gelen boya ekipleri iç ve dış boya işçiliğini iki günde tamamlayarak evinizi kullanımınıza hazır halde teslim ediyor. Aynı gün Toroslar’ın serin yaylalarında yeni bir yaşam sizin için başlıyor.

Samsun Prefabrik Ev

Ülke coğrafyamızın en kuzeyinde yer alan Samsun orta merkezde yer alıyor. Mavi Akım projesinin Türkiye’ye girdiği şehir Samsun coğrafyada olduğu gibi enerjide de ülkemizin merkezinde yer almıştır. İlk kez Rus kazı 2003 yılında Mavi Akım projesi kapsamında Samsun’dan bağlanan hatla tüm Türkiye’ye ulaşmıştır. Samsun limanıyla kömür başta olmak üzere bir çok ürün İç ve Doğu Anadolu ile Karadeniz’e ulaşmaktadır. Samsun limanı yine bölge ihracatının dışı açılımında öne çıkmaktadır.

Samsun merkez ilçeleri diğer büyükşehirlerde görülen nüfus yoğunluğu ve sanayinin getirdiği sorunlardan nasibini almıştır. Hava Kalitesi Değerlendirme Raporu çerçevesinde Samsun merkezde yer alan İlkadım, Tekkeköy, Canik ve Atakum’da yapılan ölçümler sanayinin şehirde oluşturduğu kirliliği ortaya çıkarmıştır. Yine ısınma amacıyla kentte kullanılan kömür benzeri yakıtlar kirlilik artışında etken olmaktadır. Sanayi üretimi, ısınma amaçlı yakıtlar ve araçların egzozlarından çıkan kükürt dioksit ve azot oksit benzeri partiküller hava kirliliği açısından önemli sorun ortaya çıkarmıştır. Bu kirlilikten kısmen organize sanayi bölgelerinin yer aldığı Havza, Çarşamba, Kavak, Bafra ve Tekkeköy’de nasibini almıştır.

Şehir yaşamının karmaşası ve sanayinin oluşturduğu kirlilikten bunalan Samsun halkı çözümü oturdukları şehir merkezine yakın ilçelerde prefabrik ev yaptırmakta buldu. Hazır ev yaptırma arzusundaki Samsunlular güneyde İç Anadolu’ya doğru Salıpazarı, Ayvacık, Asarcık, Ladik ve Vezirköprü ilçelerinde bulunan köy ve yaylaları tercih ediyor. Şehir merkezine batı ve doğu ekseninde yakın olan ilçeler de Samsun ucuz prefabrik ev tercih edilen mekanlar arasında. Batıda Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs ve Bafra ile doğuda Terme ve Çarşamba hazır evlerin tercih edildiği Samsun ilçeleri arasında. Samsun Türkiye’nin iki büyük ırmağı Yeşilırmak ve Kızılırmak ilimiz sınırlarından geçerek Karadeniz’e dökülür. İki büyük delta oluşturan bu iki ırmak vesilesiyle il kıyıları genişçe bir koya dönüşmüştür. Bu iki ırmak hazır evlerin geçtiği yerlerde kurulum için güzel fırsatlar da sunar. Enginliğini koruyarak yer yer gürül gürül akan ırmakların kenarlarında yükselen yamaçlar müstakil ev ayrıcalıklarını yaşamak için mükemmel tercih. Doğal güzellikler, yüksek seyir zevkinde yamaçlar ve aşağıda akan ırmak hayali bile huzur ve mutluluk veriyor. Bu hayali ertelememek için Samsun prefabrik ev fiyatları mutlaka incelenmeli. 1+1, 2+1, 3+1 veya daha büyük planda çok sayıda seçkin ev modeli sizi bekliyor. Samsun’un hangi ilçesinde, hangi köyünde olursa olsun inşa süreçlerini ortadan kaldıran hazır evler büyük kolaylık. Beklenti ve zevkinize uygun ev modellerinin her birine ortalama 15 gün gibi kısa bir sürede oturuma hazır sahip olabilirsiniz.

Sakarya Prefabrik Ev

Göl manzaralı Sakarya Prefabrik Ev

Kartepe’nin Sapanca Gölü’ne bakan yamaçlarında eşsiz manzarasıyla prefabrik ev sahibi olmak ne kadar güzel bir duygu olsa gerek. Arkanda benzersiz güzellikte bol oksijenli yaylalar önünde alabildiğince güzellikte seyrine doyum olmaz manzara ile birlikte Sapanca gölü.

Sakarya bir yandan İstanbul ve Kocaeli gibi gelişmiş şehirlerin avantajlarını yaşarken diğer yandan bu illerin safiye mekanıdır adeta. İstanbul için Sakarya’nın çoğu ilçesi ulaşım açısından iki saati bulmayan yakınlıkta yer alır. Bu nedenle kalabalık yaşamın getirdiği sorunlardan uzaklaşmak isteyen çoğu İstanbullu için sakinlikle buluşma noktasını oluşturur. Güneye doğru Sapanca, Pamukova, Geyve gibi ilçeler İstanbul’da yaşayanların Sakarya prefabrik ev yaptırmak istediği yerler arasında ilk sırada gelir. Hafta sonları veya resmi tatil günleri buralarda güzel bir tatil için tatlı bir trafik yoğunluğu başlar. Binilir araçlara, bisikletler arkaya bağlanır çoğunlukla. Bir haftanın yorgunluğu Sakarya genelinde inşa edilmiş çok sayıda müstakil konutta aynı hoş duygularla geride bırakılır.

Yine zamanda merkezde yer alan ilçelerden Erenler, Söğütlü ve Serdivan ilçelerinde yaşayan Sakaryalılar için de kalabalığın yol açtığı sorunların İstanbul’dan bir farkı kalmamıştır. Şehir merkezinde işi olan halka birikimlerini daha çok Karasu, Kocaeli ve Kaynarca gibi Karadeniz sahiline uzanan ilçelerde değerlendirmek ister. Hafta sonu iş çıkışı bir sonraki günü beklemeden atlanır arabalara buralara ulaşılır. Daha önceden yapılmış olan müstakil hazır evlere. Yaz kış orman manzarası ve fındık bahçelerinin güzellikleri içerisinde huzurlu bir yaşam onları bekler. Yazın buralardaki eşsiz sahillerden Karadeniz’in dalgalı sularının serinliğini yaşamak da ayrı bir tutku. Taraklı ilçe merkezinin tarihi havası ve eşsiz yeşillikler içerisinde yaylalarıyla hazır ev yatırımları için ayrıcalıklar diyarı. Karapürçek ve Akyazı diğer taraftan Bolu dağlarının Mudurnu kesimine doğru uzanmanın başka bir yolu.

Pakukova’nın köyleri de müstakil ev inşası için tercih edilen mekanlar arasında. Pamukova’ya Sakarya – Bilecik yolu üzerinden ulaşılırken eşsiz manzara ve güzellikleri seyrederek ayrıcalıklı mekanlar görmek isteyenler direksiyonu Kartepe’ye doğru kırabilir. Kocaeli Suadiye’den Kartepe’ye tırmanarak Pazarçayırı köyü üzerinden geçen karayolunu kullanarak Pamukova’ya eşsiz güzelliklerle ulaşacaksınız. Yaz aylarında Kartepe ardındaki köylerde şehir merkeziyle 10 derece farkı bizzat gözlemleyeceksiniz. Güneş tepenizde ışıl ışıl parlayacak ama sizi asla rahatsız etmeyecek.

 

Arifiye’nin güzelliklerini bilmem anlatmaya gerek var mı. O güzellikler sadece görülerek yaşanır. Otobandan ayrıldığınızda sola doğru eşsiz manzaralı yaylalara doğru yol alarak keşfe çıkın. Soğucak yaylasını mesela. Arifiye’den batıya doğru ilerlediğinizde Mahmudiye ve Maşukiye güzellikler içinde mola yerlerinden. Yamaçlarında çok sayıda prefabrik ev görürsünüz. Hendek ve Söğütlü’yü de müstakil ev tercihleri için not etmekte yarar var.

Muğla Prefabrik Ev

Geleneksel Türk mimarisinde kendine özgü bir model oluşturmuş Muğla evleri tasarımlarıyla beraber uygulama işçilikleriyle öne çıkmıştır. Evlerdeki tavan işlemeleriyle ahşap uygulama işçilikleri ve baca modellemeleri Muğla evlerinin öne çıkan farkları arasında yer alır. Kuşaktan kuşağa aktarılana bu tarihi miraslar günümüze kadar özgünlüğü ile korunabilmiştir. Geleneksel mimarinin Muğla evleriyle korunmasındaki en büyük etken kuşkusuz eğitimli halkının gelir düzeyi ve turizmin buna katkı sağlaması. Merkezde yer alan Menteşe ilçesi içerisinde bulunan Hisar dağının eteklerinde eski Muğla evleri yoğunlaşmıştır. Yine aynı ilçenin Düğerek mahallesinde, Yılanlı dağının yamaçlarında ve Karabağlar Yaylasında eski evler aynı tarihi güzellikleriyle günümüze kadar korunabilmiştir.

Geleneksel Anadolu mimarisinde yer alan evin zemin girişindeki Hayat uygulaması bu evlerin planında da yerini almıştır. Avlu girişleri kuzulu kapı olarak adlandırılan bu evlerin geniş uzun saçakları, baca ve ocakları hemen fark edilir. Ahşap uygulamalarının mimaride ustalıkla kullanıldığı tavan süsleme motifleri, yine ahşap işçilikle süslenmiş verandalarıyla Muğla evlerini farklı kılan unsurlar. Muğla evlerinin banyoları geleneksel Anadolu mimarisinin tüm evlerinde görülen oda kenarlarına adeta dolap şeklinde gizlenmiştir. Dışarıdan bakıldığında işlemeli kapaklarıyla mobilya bir dolabı andırır. Toplumsal mahremiyetin bir yansıması olarak Muğla evlerinde avlu mutlaka kullanılır. İki katlı evin giriş cephesi avlu duvarıyla çevrelenmiştir. Bu mahremiyetin yansıması olarak zemin katların sokağa bakan kısımlarında pencereye yer verilmemiştir. Bunun yerine pencereler avlu cephesine konumlandırılmıştır. Evlerin yerleşimleri özellikle dik arsalarda en yüksek yüzeye gelecek şekilde gerçekleştirilmiştir. Doğal yalıtım ve aydınlık açısından pencereler kuzey yerine güneye doğru yönlendirilmiştir. Güneş ışınlarının evi ısıtması ve açık manzara seyri hedeflenmiştir.

İç mimari planda ilk girişte genel olarak hane halkının toplandığı hayat alanının etrafı odalar yerleşmiştir. Üst kata içten ahşap merdivenle çıkılırken odalar bu katta da yoğunlaşmıştır.

Evin sokakla bağlantısı kuzulu kapı adı verilen avlu kapısından girilerek gerçekleşir. Kuzulu kapı denilmesinin temel nedeni kapının ana kanatla birlikte içerisinde insanların girişi için küçük bir kapıyı daha barındırmasıdır. Yüksekliği oldukça düşük olan bu kapıdan içeri eğilerek girilir. Avlu giriş kapısı üstten beşik çatı şeklinde kapatılmış olup üzerine kiremit döşenmiştir.

Genelde uzun süren yaz sıcak aylarının verdiği avantajla avlular yılın büyük bir bölümü iç hayat kısmıyla bağlantılı olarak kullanılır. Avlunun bir köşesinde evin duvarına bitişik müştemilat denilen bir alan vardır ki burası evin mutfağıdır. Ocak, kiler burada yer alır. Bazı evlerde burada banyo da bulunur.

Geleneksel mimarimizin önemli değeri olan Muğla evlerini yeniden şekillendirerek uzun yıllara taşımak prefabrik ev modeliyle son derece kolay. Modern mimaride müstakil konut tarzı olan prefabrik iki katlı evler geleneksel mimariyle aynı güzellikle buluşturulabilir. Bu güzel değeri Fethiye, Seydikemer, Köyceğiz, Dalaman, Kavaklıdere, Ula, Yatağan, Milas gibi ilçelerinde müstakil konut modelini sürdürerek korumak gerekir.

Manisa Prefabrik Ev

Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan Manisa, Ege Bölgemizde İzmir’in ardından ikinci büyük ticaret merkezi. Ulaşım lokasyonu açısından karayolu geçişleriyle birlikte tren ve liman yolu ağlarına oldukça yakın. Gelişmiş organize sanayi bölgesiyle ülkemizle beraber dünyanın önemli markalarının üretim üssü konumunda. Vestel başta olmak üçere Eczacıbaşı, ECA, Keskinoğlu, Ülker, Bosch, Indesit, Schneider, Ferrero gibi önemli markalara üretim üsleri için ev sahipliği yapıyor.

Şehzadeler ile birlikte Yunusemre ilçelerinin merkez nüfus yükünü çektiği Manisa’da ülkemizin gelişmiş her ilinde olduğu gibi trafik başta olmak üzere çok sayıda sorun da yer alıyor. Merkez ilçeler kadar Akhisar’da kentteki nüfusu yüksek ilçe. 200 bine yaklaşan nüfusu il Akhisar Anadolu’daki çok sayıda ilin nüfusunu geçmiş hatta katlamış durumda.

Sanayideki gelişmişlik gelir durumunun iyileşmesinde önemli bir etken olsa da kalabalık nüfusun yol açtığı trafik, gürültü gibi sorunlar şehirde yaşayanları bunaltıyor. Bu nedenle her büyükşehirde olduğu gibi Manisa’da yaşayan vatandaşlarımız da daha sakin bir yaşam arzularını hep duru tutuyor. Sakin yaşam için birikimlerin değerlendirilmek istendiği temey yatırım aracı ise müstakil konutlar. Her yıl ilimiz merkezinde yaşayan çok sayıda insan müstakil ev hayallerini özel Manisa prefabrik ev fiyatları ile gerçekleştiriyor. Hazır konut yapımında tercih edilen ilçeler ise daha çok doğuya doğru sakin ve serin iklime sahip yerler oluyor. Doğuda Kütahya sınırında yer alan Demirci ve Selendi, Uşak sınırdaki Kula, Denizli yönüne doğru Sarıgöl bu müstakil ev hayalinin gerçeğe dönüştüğü ilçeler arasında. Bu ilçeleri Köprübaşı, Gördes, Alaşehir takip ediyor. Marmara gölünün de içinde bulunduğu Gölmarmara , kirazıyla meşhur Salihli, Turgutlu ve Ahmetli ucuz prefabrik ev tercihlerinin rağbet gördüğü ilçeler. Kuzeyde Kırkağaç ve Soma da müstakil evlerin inşa edildiği ilçeler.

Manisa hazır evlerin dağılımında iklim de önemli etken. Şehir merkezinin de içinde yer aldığı batı bölüm Gediz Nehri havzasının uzandığı koridorda Akdeniz iklimi öne çıkarken doğuda iç bölgelere gidildikçe tamamen değişir. Doğuda özellikle dağlık bölgelerde İç Anadolu’nun tipik karasal iklimi hakimiyetini gösterir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında şehrin bunaltan sıcağından uzaklaşmak isteyenler doğu ilçelerinin köylerinde yaptırdıkları prefabrik evlere doğru kaçarlar. Buralarda yüksek yaylalardan esen serin havanın rahatlığını yaz boyunca hissederler. Serin ortama alışanlar için buralara kaçış bir tutkuya dönüşür. Bu nedenledir ki hafta sonunun gelmesi veya tatil günleri iple çekilir. Cuma akşamından arabalara atlanarak direksiyon iç kesimlere doğru serin yaylalara yönlenir. Bir haftanın yorgunluğu atmak için iki gün çok iyi gelir.

Denizli Prefabrik Ev

Tekstil sektöründeki ihracatıyla ülkemiz ekonomisine önemli katkı sağlayan Denizli kaynak sularının kirecinin oluşturduğu Pamukkale travertenleri ile dünya genelinde üne kavuşmuştur. Her yıl çok sayıda turist ilimizi ziyaret ederek Pamukkale ile birlikte il genelinde yer alan 13 farklı antik kenti gezerek yakından görme imkanı bulur. Tekstille beraber diğer sanayi üretimlerinin yol açtığı yoğun nüfus Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde yoğunlaşmıştır. Turizmin de oluşturduğu yoğunluk nedeniyle merkezde yaşayan çok sayıda Denizlili doğayla iç içe sakin köylerde hazır prefabrik ev yaptırma arzusunu hep canlı tutar.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra Ege ile Akdeniz Bölgelerini birbirine bağlayan geçiş güzergahı, diğer yandan İç Anadolu’ya olan bağı Denizli’yi hep canlı tutmuştur. Denizli prefabrik ev müstakil konutta en çok tercih edilen yapı modeli. Denizli hazır ev tercihlerinde iki düşünce yoğunluk kazanıyor. Ev sahibi olan herkes şehir ve ilçe merkezlerinde yoğun çalışma temposunun getirdiği yorucu ortamdan dinlenmek için kaçış noktaları arıyor. Sahip olduğu müstakil evlerle bu isteğini kolaylıkla gerçekleştiriyor. Örneğin tekstilde yatırımı olanlar veya çalışanlar bornoz ve havlu üretimiyle ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyor. Aynı zamanda bu çalışma temposu onları yoruyor. Bu nedenle hafta sonun geldiğinde daha sakin yörelerle köy ve yaylalarda sahip oldukları eve giderek dinlenme fırsatı buluyor. Ailecek bu evde güzel bir hafta sonu geçirilirken sıklıkla da aile dostu ve akrabalarla bir araya geliniyor. Özellikle yaz aylarının hafta sonlarında bu güzel tablo sürekli tekrarlanıyor.

İkinci olarak ucuz prefabrik evler aynı zamanda Denizli halkı için bir yatırım aracına dönüşüyor. Çünkü bölgede yukarıda da bahsettiğimiz gibi Pamukkale güzellikleriyle birlikte çok sayıda turistlerin ilgisini çeken antik kent bulunuyor. Evlerini müstakil amaçla kullanırken mevcut evlerini devre mülk tarzı günlük kiralayarak ekstra turizm geliri elde ediyorlar.

Çardak ilçesinde yer alan Anaua Antik Kenti, Laodikeia Antik Kenti ve Hierapolis Antik Kenti bunlardan biri. Buldan ilçesinde Tripolis Antik Kenti yine turistlerin ilgisini çeken mekanlar arasında. Menderes Irmağı ile Yenicekent arasında kurulan bu antik kent Denizli merkeze kırk kilometre uzaklıkta yer alıyor. Honaz ilçesinde Colossae Antik Kenti, Kale ilçesindeki Tabea Antik Kenti, Çivril’in Işıklı kasabasında yer alan Eumenea Antik Kenti bunlar arasında. Tavas ilçesi Apollonia Salbace, Sebastopolis ve Heraklia Salbace Antik Kenti olmak üzere

üç ayrı antik kente ev sahipliği yapıyor. Attuda Antik Kenti ile Trapezopolis Antik Kenti Babadağ ilçeside yer alıyor. Çal ilçesinde Ortaköy’de yer alan antik kentin adı ise Dionysopolis. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist bu antik kentlerle beraber Denizli’nin diğer tarihi yapılarını görmek için şehre geliyor. Yerli ve yabancı turistlerin konaklaması için müstakil konutlar önemli bir açığı kapatmaya yardımcı oluyor.

Kayseri Prefabrik Ev

Geleneksel mimarinin ürünü Kayseri Evleri, Anadolu konut mimarisinin yanı sıra kendine özgü izler bırakmıştır. Şehre özgü mimari çizgiler ve süslemeleriyle tarihi evlerimizin kültürel zenginlikleri arasında kendine farklı bir yer edinmiştir. Bu miras Kayseri’de günümüz modern mimarisiyle inşa edilen müstakil konutlara da taşınarak güzelliklerini aktarılmaya devam etmektedir. Kayseri prefabrik ev fiyatlarının uygunluğu ile inşa edilen konutlarda da aynı tarz sürdürülebilmektedir.

Geleneksel Kayseri evleri denildiğinde ilk akla taş ve ahşabın en güzel şekilde uyumla harmanlandığı iki veya üç katlı müstakil konutlar gelir. Geleneksel Anadolu mimarisinin bahçeli avlu konsepti bu evlere de yansımıştır. Yan yana avlularla devam eden içi içe evler sokak içerisinde karşılıklı konumla çift yönlü olarak sürdürülmüştür. Ev diziliminde İslam mimarisinde öne çıkan kıble yönü esas alınmıştır. Kışları sert ve soğuk geçen karasal iklim unsurları evlerin inşa şekline de yansımıştır. Mimari detaylarda soğuğa karşı korumalarla önlem alınmıştır. Dar sokaklar bölgede şekillendirilip işlemeye uygun cingitaşının vediği avantajla döşenmiştir. Kayseri ev mimarisinde gelir düzeyi yine etken olarak öne çıkar. Büyük konak ve köşklerle birlikte normal gelirli ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak konutlar yer almaktadır. Günümüzde orta gelir dediğimiz evlerde yoğunlaşma görülmektedi. Standart bir ailenin kullandığı evlerde sofa, tokana, oturma odası ve kilerle birlikte dışta avlu ve ahır yer almıştır. Anadolu’nun her ilinde olduğu gibi geleneksel mimarideki günümüze kadar uzanan Kayseri evlerine merkezdeki Melikgazi ve Kocasinan başta olmak üzere çok sayıda ilçede rastlayabilirsiniz. Çok güzel süslemeleri hayranlıkla bakacağınız mimari çizgileriyle Kayseri evleri sizi de tarihin derinliklerinde yaşıyormuşçasına güzel hislerle kaplayacak. Şhir merkeziyle birlikte Yahyalı, Develi, Yeşilhisar, Talas, Pınarbaşı, Sarız, Bünyan, Akkışla, Sarıoğlan, İncesu, Hacılar ve Yeşilhisar’ın tarihi evlerini de görmenizi öneririz.

Kayseri evlerine taş ve ahşap işlemeciliği ayrı bir güzellik katıyor. Mimar Sinan gibi koca dehayı bağrından çıkaran Kayseri taş işlemeciliği ve ahşap oymacılığında önemli örneklere sahip.  Selçuklu sultanlarından I. Alaeddin Keykubad’ın hanımı Mahperi Hatun adına yaptırılan Hunat Camisi ve Külliyesinde bu işçiliklerin günümüze kadar ulaşan orjinali görülmeye değer. Şehrin tarihi miraslarından Güpgüpoğlu konağı yüzyıllar öncesine uzanan ahşap işleme motifleriyle süslenmiştir.

Bu tarihi mirası günümüz Kayseri evlerinde prefabrik modeliyle sürdürmek mümkün. Geleneksel mimarideki ev tasarımları ahşap ve taş desen görünümlü kaplama uygulamalarıyla tarihi konakların ortamı kolayca yakalanabilmektedir. Üstelik tek katlı ve iki katlı çok sayıda model seçimiyle. Kayseri’nin güzel mekanlarından birinde bahçe içerisine yerleştirilecek hazır evle tarihin derinliklerinde stressiz bir yaşama adım atabilirsiniz.

Trabzon Prefabrik Ev

Yaylalarda Trabzon Prefabrik Ev keyfi bir başka

Dar bir sahil şeridi sonrası denize dik yükselen eşsiz güzellikte tepeleriyle Trabzon’da yaşam bir başka. Hele bir de tepelerin düzlüklerinde yemyeşil bir yayla düzlüğündeyseniz bulutların üzerinde bir yaşamla içi içesinizdir kuşkusuz. İşte burada sahip olacağınız eşsiz güzelliği bütünleyen bir prefabrik eviniz varsa keyfinize diyecek yok. Verandasına oturup bulutlar üzerinden aşağı doğru tepeleri ve zaman zaman kendini gösteren eşsiz güzellikleri seyre durmaya ne dersiniz. Çok sık olmasa da bazen yüzünü esirgemeyen güneşin yeşiller üzerindeki farklı kombinasyonunun izlemek. Bir çay doldurarak ince belli bardağa mırıldanmak Karadeniz türkülerini sanki bir kemençeye solist olarak eşlik edercesine.

Hayal mi kuruyoruz? Evet ama kurulmamış hayaller nasıl gerçeğe dönüşecek ki. Trabzon büyükşehir. Şehir merkezinde yaşam kolay gibi gözükse de trafik ve gürültü sorunu bugünlerde sıklıkla canınızı sıkabilir. Maçka’ya, Sürmene’ye, Arsin’e Çaykara’ya hatta Hayrat’a doğru prefabrik evlerle yaylaların güzelliklerine açılmak çok da zor değil. Şehir karmaşasında geçen bir haftanın yorgunluğunu bu güzel müstakil evde değerlendirerek ailenizle geçirmek ne hoş. Zaman zaman dost ve akrabalarınızı da çağırarak bu güzelliğe onları da ortak edebilirsiniz. Veya emeklilikte yaz dönemini tamamen yeni bir yayla evinde geçirmek. Yeşillikleri, yağmuru, bulutların altınızda akışını seyre dalmak.

Trabzon prefabrik ev fiyatları bu güzellikleri yaşayabilmeniz için size özel. Sadece yayla evi olarak da düşünmemek gerekir tabi ki bu güzel evleri. Ortahisar’da bir mahallede villa konforunda müstakil bir ev duygusunu kolayca yaşayabilirsiniz. Akçaabat, Yomra, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Şalpazarı, Tonya, Düzköy yeni bir ev için çok güzel adresler. Doğuya doğru Of, Dernekpazarı, Köprübaşı ve Araklı’yı da unutmamak gerekir tabi ki.

Trabzon’a Özel Prefabrik Ev Modelleri

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsettiği gibi: “İrem bağları gibi süslü görünümüyle bu şehre küçük İstanbul denimse yeridir.” Trabzon bu tanımlamayı bugün de sürdürüyor. Türkiye’nin her yerine dağılmış aydınları ve zengin müteahhitleriyle adını herkesin ilk aklına gelen belirgin şehirler arasına yazmış durumda. Yüzde 77’si tepelik olan ama her yeri yeşillikler içerisindeki bu güzel şehirde prefabrik ev avantajlarını değerlendirmek gerekir. Bulabilen en düz alanda diklemesine kat kat yükselen bu şehrin evleri her mekanda albenisiyle durur.  Zor coğrafyanın sunduğu bu şartlar ev tasarımlarına da ister istemez yansımıştır. Bu coğrafyada evleri yan yana bulmanız oldukça zor. Şehir merkezlerinde belirli alanlar hariç genelde evler tepelere dağılmıştır. Çoğu eve arabanın bile çıkması güçleşir. Bazen yol bulunamaz evin olduğu yerde. Coğrafi şartların tüm zorluklarına rağmen Trabzon’da prefabrik ev yapmak çok kolay. Çünkü geçit vermeyen yerlere evin malzemeleri kolaylıkla taşınarak kurulum yapılabilir. Betonarme gibi yöntemlerle aylarca süren Trabzon’da ev yapımı prefabrik konutla günler içerisinde tamamlanarak oturuma hazır hale getirilir. Şimdi ucuz prefabrik ev fiyatlarıyla bu avantajları değerlendirme vakti.

Mersin Prefabrik Ev

Mersin Yaylalarında Prefabrik Ev Sevinci

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde sıcak iklimiyle öne çıkan Mersin prefabrik ev modellerini en çok tercih eden illerimiz arasında. Bunun en önemli nedeni özellikle yaz aylarında şehir merkezinde bunaltıcı sıcakla bütünleşen yüksek nem. Yüksek nem nedeniyle özellikle merkez ilçeler Yenişehir, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli’de yaşam inanılmaz derecede zorlaşıyor. Dışarı adım atar atmaz tende hissedilen sıcak nemle birleşince hareket etmeyi oldukça güçleştiriyor.

Bu duygular içerisinde Mersin merkezde yaşayanlar klimalara ihtiyaç duymadan serinliği doyasıya hissedecekleri yaylalara fırsat buldukça kendilerini atıyorlar. Sıcağın etkin olduğu günlerde serinliğiyle Kavak Yaylası, Mara Yaylası, Soğucak Yaylası, Sertavul Yaylası, Gözne Yaylası veya Kızılbağ Yaylası iyi bir fırsat oluyor Mersinli için. Çoğu zaman günübirlik bu kaçışlar da çözüm olmuyor Mersinli için aslında. Bu nedenle Çamlıyayla, Tarsus’la beraber Erdemli, Mut ve Silifke’nin yüksek kesimlerinde cazi Mersin prefabrik ev fiyatlar ile ucuz prefabrik ev sahibi olma imkanı her gün artıyor. Sorgun, Gülek, Fındıkpınarı, Kırobası, Balandız, Gökbelen ve Bardat yaylaları da Mersin’de prefabrik ev hayalini süsleyen gözde mekanlar arasında.

Yüksek ve serin yaylalarda ucuz prefabrik evler özellikle hafta sonları ve tatil günleri ayrı bir tutkuya dönüşüyor. Hafta sonları günü birlik sıkça gittikleri bu güzel yaylalar yeni prefabrik evleriyle birlikte Mersinlilere mutluluğun kapısını ardına kadar aralıyor. Artık yaz aylarında hafta sonları ve tatil günlerini nemle birlikte çekilmeze dönüşen bunaltıcı sıcakta geçirmek zorunda değiller. Cuma akşamından tüm hazırlıklar tamamlanır. İş çıkışı güzel bir hafta sonu için ailecek engin tepelerdeki veya yaylalardaki evlere tatlı bir yolculuk başlar. Haftanın yorucu günleri geride bırakılır adeta bu iki gün yeniden diriliş gibi gelir bedenlere. Mangallar yakılır, etler pişer bir yanda da salıncak keyfi. Zindelik veren tertemiz serin havada yürüyüşler sevince, mutluluğa dönüşür. Kır çiçekleri toplanır en doğalından Mersin yaylalarından. Semaverde odun ve kozalak ateşinde demlenen çayın tadını ayrı bir keyif verir. Aile olmanın mutluluğun sonuna kadar hissedilerek yaşanır. Dost ve misafirler engin yaylalarda rahatlıkla ağırlanır. Çocuklar da güvendedir. Ne trafik korkusu ne de başka güvenlik endişeleri. Onlarda doyasıyla çıkarır tadını bu güzel günlerin. İleriki yaşlarına tatlı anılar biriktirerek. Pazar akşamı dönmek istemese de insan yarın yeni bir iş günüdür şehirde. Ama olsun bir haftanın yıpratıcılığı bu iki günde tamamen atılmıştır insanın üzerinden. Bir de gelmesi iple çekilecek bir hafta sonu keyfi daha var ufukta.

Yaylalardaki prefabrik ev mutluluğunu tropikal meyve bahçelerinin etrafında Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur ilçelerinde de yaşam için şimdi tam zamanı.

Ordu Prefabrik Ev

Ordu Prefabrik Ev Perşembe Yaylası Veya Ulugöl’e Doğru

Doğu Karadeniz bölgesinde tabi güzellikleriyle Ordu ülkemizin adeta inci gibi güzellikteki illeri arasında. Bu güzellikler arasında Gölköy ilçe sınırları içerisinde yer alan Ulugöl Ordu denilince ilk akla gelen mekanlardan. Doğal peyzaj değeriyle Ulugöl adeta modern peyzaj mimarisine taş çıkartan güzelliklere sahip. Ulugöl Tabiat Parkı’nda yazın bitişine yakın başlayan güz mevsimi sararmış renk renk yapraklarıyla tüm güzelliklerini ortaya döker. Doğal güzelliklerin seyrine doyum olmaz. Tabiat Parkı içerisinde üç ayrı heyelan gölünün biri sazlıklarla kaplıdır. Abant Alası balığı büyük gölün içindeki doğal sahiplerden.

Ulugöl’ün bu güzelliklerini Ordu prefabrik ev mutluluğuyla birleştirerek yaşamak şimdi çok kolay. Ortalama 15 günde oturuma hazır hale gelen bütçenize özel ucuz prefabrik evlerin her bir modelinde ayrı bir güzellik. Üstelik uzun ömürlü konut modeliyle dört mevsim güvenle kullanılabiliyor. Dilerseniz Ordu’ya hakim doyumsuz manzarasıyla Boztepe’de arzu ederseniz Perşembe Yaylası’nda aynı konforu yaşamanıza özel Ordu prefabrik ev. Sahilden yükselerek iç kesimlerde Sivas’a doğru 3 bin metreyi bulan dağlara yakın seyir manzaralarında yeni bir ev size özel. Manzara tutkunları için ihtişamıyla  Gönderiç Tepesi’ne hakim bir tepeden Aşut Obası’nı seyre dalmak.

2+1 ucuz prefabrik ev fiyatlarıyla Keyfalan Yaylası, Çambaşı Yaylası veya Ohtamış Şelalesi yakınında yeni bir ev sahibi olarak doyumsuz güzellikleri seyre dalmak. Yaylaları, gölleri, dereleri, vadileriyle Kuzey Anadolu dağları boyunca Ordu tüm güzellikleri üzerinde toplamış adeta. Altınordu, Ulubey, Gülyalı, Kabadüz, Perşembe, Fatsa, Ünye her bir ilçesi ayrı güzel. İçeri doğru dağlarla yükselen Akkuş, Mesudiye, Aybastı, Kabataş, Kumru, Korgan, Çamaş, Çaybaşı, İkizce, Çatalpınar, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ayrı güzellikleriyle mutlulukla buluşturuyor insanı.

İç kesimlerde 6 ay bembeyaz karlarla kaplı Çambaşı, Beşiktaşı ve Sarıobası yaylaları yılın diğer 6 ayı tüm güzelliklerini döker içinden adeta inci gibi. Bu güzel yaylalarda prefabrik ev yaşamı bir tutkuya dönüşür adeta. Ordu’nun yöresel lezzetlerinden evin bahçesinde Sakarca Kavurması, Melocan Kavurması veya Galdirik Kavurması’nın harika kokusuna ve tadına doyum olmaz.

Gaga Gölü veya Hoynat Adası, Çiseli Şelalesi ve Geçilmez Kanyonu’na yakın yerlerde bir prefabrik ev sahibi olmak ayrı mutluluktur. Traking, doğa sporları ile adrenalin yüksek seyrettiği her gün farklı etkinlik tertemiz havada sizi bekler.

Sarmaşık Kaplıcası ayrı bir değerdir Ordu için. Fatsa’da Ilıca Mahallesindeki bu kaplıca romatizmadan kireçlenmeye, kadın hastalıklarından, idrar yolu iltihaplarına, böbrek taşı atmaya ve alerjik rahatsızlıklara bir çok mineraliyle şifa vesilesi olur. Bu kadar önemli hastalıklara şifa vesilesi olan bu kaplıcanın yakınında bütçenize özel ucuz prefabrik ev sahibi olmanız hiç de zor değil. Bu güzellikleri yeni bir evle bir gün değil her gün yaşayın Ordu’da.

Diyarbakır Prefabrik Ev

Geleneksel Mimariye Mzel Dam Çatılı Diyarbakır Prefabrik Ev

9 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Diyarbakır bilindiği kadarıyla 26 ayrı medeniyete yurtluk etmiş. Huriler’den başlayarak Asurlar, Bizans, Roma, Abbasiler, Selçuklular, Artuklular, Eyyubiler ve Akkoyunlular’la Osmanlılar’a uzanan bu medeniyet süreci günümüz Türkiyesi’ne kültürel izlerini taşımış. Bu önemli tarihi birikimiyle Diyarbakır kendine has ev tarzını da geliştirmiştir. Binlerce yılın her devirde özünü alarak şekillendiği geleneksel mimarideki Diyarbakır evleri günümüzde Sur içinde tüm zenginliğiyle ihtişamla durur.

Karacadağ’dan başlayarak Dicle ırmağına uzanan bölgedeki volkanik düzlüklerdeki bazalt taşı geleneksel Diyarbakır evlerinin temel malzemesini oluşturur. Tarihi surlar içerisindeki Diyarbakır’da yaz ayları çok sıcak geçer. Bu sıcaklar uzun yaz günlerince sürer. Bağ ve bahçelerin az oluşu nedeniyle yazlık veya kışlık ev ayrımı daha çok görülür. Ayrımlar arasında mevsimlik kullanım bile yer alır.

İl genelindeki geleneksel konut modelinde çatı örtüsü düz dam çatı şeklinde görülür. Bu özellikte sıcak geçen yazın etkisi büyüktür. Dam çatı aynı zamanda kışlık yiyeceklerin kurutulduğu önemli işleve de sahiptir. Evlerin şekillenmesinde yüksek duvarlı avlulu plan öne çıkar. Bunda İslami yaşamdan kaynaklanan mahremiyet olgusunun etkisi görülür. Bu nedenle evlerin sokağa bakan kısımlarında da pencereye yer verilmez. Günümüzde ilimize özgü Diyarbakır prefabrik ev modelleri ile dam çatı geleneği sürdürülebilmektedir.

Sıcak kuşağın etkisi evlerin yerleşiminde de etkisini göstermiştir. Evlerin kuzeye bakan bölümleri gölgeliği ile yazlık kullanıma ayrılmıştır. Açık avlu damları açık eyvan ve gezemek yaşam alanları hazırlanarak en iyi genişlikte tutulmuştur. Güneye bakan kısımlar serinlik için oldukça korunaklı ve kapalı şekilde düzenlenmiştir. Evlerde yaza özel serinlik için adına serdap denilen yaşam alanları da hazırlanmıştır.

Geleneksel mimarideki Diyarbakır ev modellerinde mahremiyetin bir etkisi de haremlik ve selamlık uygulamasında görülür. Evlerde haremlik ve selamlığa özel oda bölümleri oluşturulmuştur. Bu bölmelerin bağlantı geçiş alanına Mabeyin adı verilen ayırıcı bölüm yerleştirilmiştir.

Yaz odaları olan önü açık eyvanlar günümüz Diyarbakır prefabrik evlerinde verandalarla sürdürülmektedir. 5+1 plana varan genişlikteki bölmeleriyle ekonomisiyle çok ucuz prefabrik ev fiyatları Diyarbakır geleneksel ev mimarisini devam ettiriyor.

İçi özel süslemelerle donatılan Diyarbakır evlerinde yer alan odalar birbirine benzer özellikler taşır. Kullanım şekli ve boyutuna göre geleneksel bir isimlendirmeye de sahiptir. Şahnisli oda, baş oda, büyük oda, misafir odası gibi tanımlamalar bu özel isimlendirmenin ifadesidir. Bu kapalı bölümlerin fonksiyonunun yaz aylarında avlu ve açık eyvanlar alır. Yaz yaşamı çoğunlukla gölgeliklerde bu mekanlarda geçer. Çınar, Kulp, Silvan, Bismil, Ergani, Hani, Dicle, Eğil, Çüngüş ve Çermik ilçelerinde de geleneksel mimari konsepti yeni nesil evlerle sürdürmek çok kolay. Karmod taş desenli kaplamalarıyla yeni prefabrik evler Diyarbakır geleneksel ev mimari tarzına özel.