Prefabrik evlerde en sık tercih edilen tür tek katlı prefabrik evlerdir. Bu evlerin kullanım alanları oldukça geniştir: Günlük kullanımda sosyal konutla beraber, yazlık, tatil köyü, sosyal toplu konut gibi kullanım alanlarını örnek olarak sıralayabiliriz. Yazlık amaçlı kullanımlarda müstakil konutta doğa ile içi içe güzel bir ortamda dinlenerek tatilini geçirenlere hem ekonomik hem pratik ev çözümü.

Tek Katlı Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik Evlerin Kurulum Süresi

Tek katlı prefabrik evler hızlı üretim ve kurulum özelliğiyle betonarme binaların uzun süren yapım süreçlerine göre önemli üstünlüğe sahip. Örneğin, bugün karar verseniz arsanızın kuruluma hazır olması durumunda 20 ile 30 gün arasında içinde yeni prefabrik evinizde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Yapıyı izolasyon açısından değerlendirdiğimizde dış duvar sisteminde standart olarak 10 cm kalınlıkta yüksek yalıtım içeren özel duvar bloğu kullanılmaktadır. Pencereleri ısı camlı pvc sistemli olup duvar bloklarına geçmeli montajlandığından olası ısı köprülerine izin vermez ve ekstra yalıtım sağlar. Çatı örtüsüne destek veren paslanmaz çelik masas sistemi ile hem izolasyon kolaylaşmakta hem de yapı ömrü maksimum seviyeye yükselmektedir.

prefabrik ev

Prefabrik Evlerin Maliyeti

Prefabrik tek katlı ev, sunduğu ekonomiyle de avantaj sağlar. Yapıyı oluşturan duvar, çatı, kapı, pencere, boyama, elektrik ve sıhhi tesisat malzemesi adına ne varsa hepsi bant sisteminde israf edilmeden tam malzeme kullanımıyla hazırlanır. Teknolojik bant sisteminde seri üretim ve inşaat süreçlerini benzersiz şekilde kısaltan inşaat kurulum süreçleriyle oldukça ekonomiktir.

Hazır konut sektörünün lideri Karmod çok sayıda fonksiyonel kullanımda standart planlarla beraber kişiye özel ev üretimiyle öne çıkıyor. Kişisel tercihlere göre planlar kolayca hazırlanabiliyor. Yaşam alanı tercihlerine göre mekanlar konut sahibinin işlevsel kullanımına özel düzenlenerek, renk, görünüm açısından da tam istediğiniz şirin bir konuta sahip olabiliyorsunuz. Bir evden beklentileriniz Karmod prefabrik evler proje aşamasında tasarlanıyor kabulünüzle üretim sonrası kısa sürede kurulumla kullanımınıza sunuluyor.

Evler uzun ömürlü, şık tasarımlı ve konforlu. Betonarme yapılarda aranan özellikler bu yapılarda üstünlükleriyle mevcut. Hafif çelik prefabrik evler deprem gibi doğal etkenlere karşı yapı güvenliği, uzun ömürlü yapı sistemi, maksimum genişlikte mekan sunumu gibi avantajlarıyla kısa sürede üretim ve kurulumuyla zaman üstünlüğüne sahiptir. Dört mevsim iklim özelliklerine göre üretim ve kurulum yapıldığı için sıcak ve soğuk bölgelerde rahatlıkla konut olarak kullanılabiliyor.

Prefabrik Ev Almak Çok Kolay

Hemen bizi arayın, son teknoloji ve yüksek kalitede bir eve sahip olun!

Sağlıklı müstakil ev sahibi olmak prefabrik evlerle çok kolay

Müstakil konut konseptinde tek ve iki katlı çok sayıda albenili tasarıma sahip prefabrik evler, tüm bölmeleriyle modüler demonte özellikte kalite kontrol sistemi altında güvenli olarak fabrika ortamında hazırlanmaktadır. Kullanım yerinde hazırlanan kalıcı zemin betonu üzerine kurulumu güvenli olarak profesyonel montajcılar tarafından tamamlanarak teslim edilir.

Hazır evler modüler kurulum avantajıyla inşa sürelerini yüzde 75’e varan oranlarda azaltarak hemen ev sahibi olma arzusunda olanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Modüler kurulum kolaylığıyla yeni evinizde kısa sürede sevdiklerinizle beraber yaşamaya balayarak ev keyfinizi daha uzun yıllara uzatarak yayabilirsiniz. Klasik betonarme yöntemiyle inşa edilen konutların şantiye süreçleri aylar alırken bu prefabrik ev modeliyle genellikle bir hafta içinde tamamlanır.

Alışılmış klasik mimari konit tarzlarının ötesinde vidalı ve geçmeli sistem üretim avantajıyla prefabrik evler hataya yer bırakmayan sistemiyle de öne çıkar. Adeta bir lego gibi bir lego gibi bir birini takip eden kurulum özelliği diğer yöntemlerde oluşan olası montaj hatalarına geçit bırakmaz ve süprizlere yer vermez. Bu modelle hatasız yüksek güvenlikte bir eve sahip olursunuz.

Hazır evler fiyat tasarrufu sağlar israfsız tam malzeme kullanımı içeren yapı tarzı, işçilik sürelerinin minimize edildiği kısa sürede kurulum gibi öne çıkan avantajlarıyla size cazip ev fiyatları ile en başta tasarruf sağlar. Kısa sürede tamamlanabildiğinden, inşa işçiliği finansman maliyetlerini önemli ölçüde azaltarak ortadan kaldırır. Klasik betonarme konut üretiminde önemli gider kalemleri arasında yer alan işçilik giderleri bu modelde bütçede görünmez kadar azdır. Türkiye hazır konut üretiminin önde gelen markalarından biri olarak üretim teknolojimizle sunduğumuz avantajlarla tasarruflu ekonomik konut fiyatlarıyla ev sahibi olma ayrıcalığına sahip olun, siz de kazançlı çıkın.

40 yıla yaklaşan uzmanlığın yansıtıldığı Ev modellerimizle hemen fark edilen modern görünümde konutlar üretiyoruz. Her tasarımda, detaydan bütüne dış görünüşte ve kat planlarımızın her birinde mükemmelliği veren tasarım güzelliğini olan bulacaksınız . Uzmanlarca tasarım yapılan hazır evlerimiz, teknolojik hattımızda üreterek yetenekli ustalarımız tarafından profesyonelce inşa edilerek kullanımınıza hazır sunulmaktadır. Konut tasarımlarımızın tamamının deprem yapı güvenliği açısından statik hesaplamaları uzmanlıkla gerçekleştirilmiş olup Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediyelerin imar müdürlüklerinin ruhsat şartlarına haiz konumdadır.

 

Modern ev tasarımlarımızın tamamı farklı beklentileri karşılayacak özellikte mimari seçeneklerde iç ve dış cephe tasarım güzelliklerini yansıtır. Villa konforunda çelik ev beklentilerinden çiftlik evlerine, köy evlerinden özel kullanımda ev ihtiyaçlarına çok sayıda farklı konut tarzı için güvenli kullanıma sahiptir.

Yüksek yalıtımlı enerji tasarruflu ev

Özel tasarlanmış yalıtımlı duvar panelleri, yalıtım açısından ekstra güçlendirilmiş çatı sistemi ile prefabrik ev diğer klasik ev modellerine göre yüzde 40 ila 60’a varan oranlarda daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Duvardan çatıya, kapıdan pencereye standart yalıtımlı sisteminde bile prefabrik evler en az yüzde 40 enerji tasarrufu ile kazandırır. Standart uygulamada duvar ve çatı sistemine ekstra dış kaplama uygulaması yapıldığında ise enerji tasarrufu maksimum düzeye ulaşır. Sıcak havalarda klima soğutma giderleri ile soğuk havalarda kombi veya diğer tercih edilen ısıtma sistemlerinin enerji harcamalarını hissedilir oranda azaltarak tasarrufa ekstra katkı sağlar.

 

Opsiyonel uygulamalı duvar sisteminde özel karkaslı çelik sistem arasına yanmazlık katsayısı ile yangın güvenliği de sağlayan mineral yün dolgusu yapılır. Bu dolgular her alanda tam yoğunlukta uygulanarak dışta ve içte özel levhalarla tüm yüzeyi kaplanır. Üzerine dışta nem bariyeri ve M profil uygulaması yapılarak tekrar bir levha katmanıyla daha duvar kapanır. Bu sistemle olası ısı köprülerine izin vermeyerek enerji tasarrufu sağlayan yalıtımının üst düzeye çıkartılması amaçlanmıştır. M profil üzerine ekstra kaplama yapılarak boyama ile dış yüzey tamamlanır. Çatı sisteminde tavan ile çatı arasında yalıtım malzemesi olark mineral yün şilte uygulanır. Çatı makasları üzerine osb vidalanarak bunun üst katmanına özel yalıtımlı sızdırmaz mebran uygulanarak müşteri tercihine göre metal kiremit deseni veya shingle çatı örtüsünü geçilir.

 

Siz de estetik tasarımlı, konforlu, yapı güvenliği yüksek, yüzde 60’a varan oranda enerji tasarrufu sağlayan prefabrik ev sistemiyle hemen konut sahibi olun sağlıklı bir ortamda sevdiklerinizle birlikte yeni bir hayata merhaba deyin.