pdf img
Kurumsal Kataloğumuz

Hakkımızda ve Ürünlerimiz

sss
Sıkça Sorulan Sorular

Videolu Anlatımlarla

Bize Ulaşın 444 20 35

Adres

Orta Mah. Oguzhan Cad.
Keban Sok. No: 4

Tuzla / İstanbul
34956 / Türkiye 2505

Prefabrik Mobilizasyon

Modüler özelliğiyle hızlı üretim, kolay lojistik ve hızlı kurulum avantajlarına sahip yapılarımız her alanda olduğu gibi mobilizasyon yapı projelerini kolaylaştırıyor. Binlerle metrekare büyüklüklere sahip yapılar günlerle ifade edilen kısa zaman dilimlerinde hızla tamamlanabiliyor. Bu avantajlar hız gerektiren askeri yapı operasyonlarını oldukça kolaylaştırıyor. Yapılarımızdaki kaynaksız civata – somunlu ve geçmeli teknoloji kullanımı da özellikle hareket halindeki mekanize birliklerin hareket manevra kabiliyetlerini artırıyor. Aynı yapı grubu birleşim noktalarından sökülerek daha farklı noktada kullanım yerine sevk edilerek yine kolayca kurulum yapılabiliyor.

prefabrik askeri kamp mobilizasyon

Kalıcı yapılarla beraber hareketli askeri birliklerin yer değiştirerek kullanabileceği mobilizasyon özellikli ünitelerimizle mobilizasyon Yapılar üretiyoruz. Üretimlerimizde, BM (Birleşmiş Milletler), NATO gibi çok uluslu paktlarla beraber ulusal orduların yapı ihtiyaçlarında uluslararası standartlarla beraber özel teknik şartları dikkatle göz önünde bulunduruluyor.

Askeri yapılarda Karmod yapı çeşitliliği ile önemli üstünlüğe sahip. Hafif çelik sistemli prefabrik yapılar, Yeni Nesil Konteyner Yapılar ve CTP sistemli Kabin modeli ile projelere alternatif çözümler sunuyor. Büyük metrajlı ve katlı askeri tesis yapı projelerinden hafif çelik prefabrik ve konteyner modeli kullanılırken 50 metrekareye varan bağımsız kapalı mekan ihtiyaçlarında CTP Kabin modelimiz tercih edilebilmektedir. Yeni Nesil Konteyner üretimlerimizin duvar panel ve kapılarında askeri satandartlara uygunlukta özel kamuflaj boyamalı saclı üretim de yapılabilmektedir.

prefabrik kamplar

Askeri yapılarımız gerek yapı güvenliği gerekse uzun ömürlü yapı sınıfı ile çok sayıda proje yapı tercihi olma başarısı göstermiştir. Konteyner modelimiz 50 mm kalınlıkta sandviç panel sistemine sahip duvarları ve çatısa 125 mm kalınlığa sahip yine sandviç panel sistemiyle dünyadaki ilk üründür. Yapı modelimiz gerek sıcak gerekse soğuk iklim şartlarında sağladığı ekstra yalıtım ve iklimlendirme kolaylığı ile zor şartlarda maksimum kullanım ergonomisi sağlayarak askeri birliklerin çalışma ve dinlenme alanlarına konfor getirmiştir.

Karmod olarak BM Barış Güçleri için Eritre, Somali ve Nijerya’da farklı projeleri tamamladık. Bunun yanı sıra Irak’ta Askeri Tesis Yapıları kurduk. Yapılarımızda projeye göre Hafif Çelik, Yeni Nesil Konteyner veya Kabin modellerimizi beraber veya ayrı ayrı değerlendirerek kurulum alternatifi oluşturabiliyoruz.

Karmod’un askeri tesislerdeki yapı çözümleri arasında ordu, tümen, tugay ve alaylara ana karargah binaları, subay binaları, askeri çalışma ofisleri, eğitim binaları, yatakhane, yemekhane gibi ana askeri binalarla beraber, subay yatakhane ve yemekhaneleri, revir, askeri gazinolar, kantin binaları, banyo ve duş binaları, çamaşırhane gibi çok sayıda yapı bulunuyor.

Karmod yapı sektöründeki tecrübelesiyle son dönemde savunma sanayine özel üretimler gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Karmod Ar-Ge’sinde geliştirilen Kurşun Geçirmez Zırhlı Kabin, Kurşun Geçirmez Siperlik bu ürünler arasında.

Yapılarımızın öne çıkan avantajları arasında demonte hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde çok kısa sürelerde pratik kullanıma hazır kurulum avantajları sayılabilir.

best icon5

Sürdürülebilirlik

features2 1

Zamanında Teslim

best icon3 1

Modern Teknoloji

best icon1 2

Güncel Tasarımlar