Select Your Country

Prefabrik Evler

Prefabrik evler gelişen yapı teknolojileriyle birlikte daha çok kullanılan, tercih edilen yapılar olarak öne çıkıyor.  Çelik sistem taşıyıcılar, özel duvar blokları ve çelik çatı altı örgüsü ile yapı güvenliği üst düzeye çıkarılmıştır. Hayalleri süsleyen özgün tasarımlar, teknolojik hatta kısa sürede üstün nitelikte üretim, kullanım yerinde kısa sürede kurulum, uzun ömürlü yapı sistemi prefabrik evlerin üstünlüklerini tanımlayan en önemli avantajları arasında sayabiliriz.

Karmod evlerin ana tışıyıcı sistemi paslanmaz, çürümez hafif çelik malzeme kullanımıyla hazırlanmaktadır. H şeklindeki bu taşıyıcılar duvar blokları arasına yerleştirilmiş olup tasarımda maksimum genişlikte konforlu mekanların ortaya çıkartılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle tasarımcılar yapı modelini dahiyane fikirlerini ortaya koymalarını kolaylaştırdığı için çok severler. Geçiş koridorları, oda bölmeleri, mutfak, banyo gibi alanların tamamının yerleri tasarımda kolayca değişiklik yapılabilir niteliktedir. Bu durum hem tek katlı hem de çift katlı modellerin tamamında mimar ve tasarımcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Prefabrik evler ısı ve ses yalıtımıyla beraber yapı güvenliğiyle de üstün. Çift taraflı iki özel levha arasına izolasyonlu ısı köprüsüne izin vermeyen özel dolgu ile dış duvarda 10 cm duvar kalınlığı yapıya sıcak ve soğuk havada iklimlendirme kolaylığı sağlıyor. Çift camlı pvc pencereler yapı bloklarına adeta lego gibi geçerek montajlandığından bu izolasyon daha da artıyor. İç tavan üzerindeki özel izolasyon şiltesi, çelik örgülü çatı makaslarının üzerine gelen çatı kapamaları yapıya ekstra yalıtım kazandırıyor. Çatı boşluğundaki olası sirkülasyonu rahatlatıcı menfezler yapıla nefes aldırarak terlemelerin önüne geçiyor.

Yapı güvenliği açısından Karmod prefabrik evleri değerlendirdiğimizde ‘uzun ömür’ diye bileceğimiz olumlu bir netice ile karşılaşırız. Hafif çelik sistem paslanmaz, çürümez taşıyıcılar, duvar blokları, çelik örgülü çatı makasları gibi ana uygulamada kullanılan malzemeler yapı modelini diğer klasik betonarme tarzlarına göre oldukça uzun ömürlü kılıyor.

Bu evler 1. derece depreme dayanıklı olarak ve farklı iklim koşulları göz önünde bulundurularak inşa ediliyor. Böylece hem ısıtma-soğutma hem ses yalıtımında betonarme evlerden daha avantajlı bir yapı ortaya konuyor. Kullanıcıya hem yapım aşamasında hem kullanım süresince daha ekonomik ve verimli şartlar sağlıyor.

Yapı teknolojisi ve müşteri talepleri prefabrik evleri her geçen gün daha özel kılıyor. 4 mevsim ve konut olarak kullanılması bir evde olması gereken tüm unsurlarla donatıyor. Mimarların estetik bakış açılarını yansıttığı evler ergonomiyi barındırıyor, yaklaşık 50 yıl kullanım ömrü bulunuyor.
Tek ya da çok katlı kurulabiliyor. Alternatifli mimari çizimlerden seçimler yapılabiliyor, kullanıcıların zevklerine göre uygun bir plan hayata geçiriliyor.