Select Your Country

İnşaat İşçi ve Çalışma Kampları

İnşaat projelerinin zamanla yarışan hızlı atmosferinde görev alan tüm personelin kullanacağı İnşaat İşçi ve Çalışma Kampları yapılarında zindelik veren bina tercihleri oldukça önemli. Gerek projede işi zamanında tamamlamaya odaklanmış stres altında çalışan yöneticilerle beraber mimar, mühendis gibi teknik ekibin gerekse bu ekibe maksimum destek olmak için bedensel güçlerini özveriyle ortaya koyan çalışanların bu azimlerini sağlıklı mekanlarla desteklemek gerkiyor. 
Karmod, yukarıda vurgulanan sorumluluğun bilinciyle 1986 yılından bugüne uzmanlığıyla İnşaat İşçi ve Çalışma Kamplarının kullanımına özel yapılar üreterek kullanıma hazır teslim ediyor. Karmod üretimden kuruluma iyi organize olmuş ekipleriyle kullanacak kişi sayısına göre küçük veya büyük ölçekli kamp yapılarını yapı güvenliği, çalışma ve dinlenme şartları konforu, işçi sağlığı şartları gibi uluslararası satandartlardan kaynaklanan beklentilerin de üzerinde niteliklere sahip zindelik veren şantiye yerleşkeleri kuruyor.

Şantiye yapılarımızla Dünyanın önde gelen markalarına ve büyüklükleriyle ses getiren projelerine Karmod olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Şahdeniz 2 Doğalgaz Projesi, İstanbul Havalimanı Projesi, Sudan Altın Madeni Kampı, Suudi Arabistan Tureyf Madencilik Kampı, Malta Quad Business Towers Projesi, Eritre ve Senegal Altın Madeni İşçi Kampı bu önemli projelerden sadece bir kaçı.
Azerbaycan’ın başkenti Bakü yakınında Hazar Denizi kıyısında Dünyanın bugüne kadar tesbit edilebilmiş en yüksek rezerve sahip Doğalgaz projesi Şahdeniz 2’nin şantiye işçi ve çalışma kamp yapılarını Karmod üretti. Proje kapsamıda çıkarılan Doğalgaz bugün Türkiye üzerinden TANAP ve Mavi Akım gibi projeler üzerinden tüm Avrupa’ya ulaştırılmaya başlandı. Karmod panel sistem hafif çelik yapılarla sandviç panel konteyner sistemi bu yapı grubunda kullanılan ürünlerimiz arasında yer alıyor. Azfen – BP konsorsiyumu için ürettiğimiz yapılarımız arasında yönetim ofisleri, teknik ofisler, laboratuvar, dinlenme alanları, yatakhane, yemekhane, ibadethane, sağlık merkezi gibi çok sayıda yapı bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşa aşamasında da 2 bin 500 kişilik şantiye yapı yerleşkemizle projeye destek verdik. Karmod şantiye yapıları inşaat alanına ilk kurulum yapılan şantiye yapı grubu arasında yerini aldı. Yeni Nesil Sandviç Konteyner sistemimizin yoğun kullanıldığı projede hafif çelik prefabrik ofis ve bin 200 kişilik yemekhane binası da yer aldı. Karmod Yeni Nesil ürünler yatakhane kullanımında zindelik veren konforlu yapısıyla işçilerin özellikle istediği yapı tercihi oldu. Bu proje kapsamında yönetim ofisi, laboratuvar, teknik ofis binası, sağlık hizmet binası, yemekhane ve yatakhane binaları, insan kaynakları ( İK ) binası, çamaşırhane, kantin, dinlenme salonu gibi binalar hazırlandı.
Bir şantiye kampında yapı adına ihtiyaç duyulan ne varsa Karmod’un yapı grubunda mutlaka vardır.  İnşaat işçi kamplarının kullanımı için ürettiğimiz yapılar arasında öne çıkanlar şöyle sıralayabiliriz; Ofis ve Yönetim Binaları, Yatakhane ve Yemekhane Binaları, Teknik Ofis ve Laboratuvar Binaları, Sağlık ve Revir Binaları, İş Güvenliği ve Eğitim Binaları, İbadethane Binaları, Çok Amaçlı Salonlar, Kantin ve Lokal Binaları, Çamaşırhane, Wc Duş üniteleri vb. yapılar.