Select Your Country

Eğitim Sektörüne Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyoruz: ‘Prefabrik Lise Binası’ Yaptık

Proje Açıklaması

Eğitim Sektörüne Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyoruz: ‘Prefabrik Lise Binası’ Yaptık
Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne beklenenden fazla talep oluşunca imdada prefabrik ek okul binası yetişti. 430 metrekare prefabrik tek katlı okul binası 15 gün gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete açıldı. Yeni okul binasında 7 derslik, 1 öğretmenler odası ve diğer birimler yer alıyor.

2011 yılı Aralık ayında Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi yakınında yaşanan heyelan sebebiyle binada çökme tehlikesi oluştu ve okul öğrencileri ildeki farklı okullara dağıtılarak oluşturulan sınıflarda eğitimine devam ettiler. Mevcut binanın bakımı devam ederken 2012 – 2013 eğitim yılı başlangıcında okulun 9. Sınıfına rekor sayıda 250 öğrenci başvurunca Gümüşhane merkezde Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi 500 öğrenciyle en kalabalık okul konumuna geldi. Bu durum diğer okullarda oluşturulan sınıfların yetersiz kalmasına neden oldu.

Gümüşhane AİHL’nin acil okul ihtiyacı için Valilik kanalıyla hemen harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı acil yatırım ödeneği ile yeni bina için ihaleye çıkıldı. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerin ardından Aysın Rafet Ataç İlk okulu bahçesi bina yapımı için uygun bulundu. Karmod Prefabrik binanın yapımı için devreye girdi. Bahsi geçen okul bahçesinde 430 metrekare alan üzerine yedi derslik, bir öğretmenler odası, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak diğer birimleri içeren yeni prefabrik bina bir ayda tamamlandı. Kısa sürede tamamlanan Gümüşhane Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Hizmet binasıyla okulun öğrencileri tek çatı altında eğitim görme imkanına kavuştular. Böylece hem okul idaresi hem de öğretmenler tek bina çatısında görev yapma rahatlığına tekrar kavuştu. Çünkü binanın hasar görmesi sonrası okulun 5 sınıfı İmam Hatip Orta Okulu’nda, 3 sınıfı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde, kalan kısmı ise eski Eğitim Araçları binasında olmak üzere 3 ayrı mekanda eğitimlerini sürdürüyorlardı. Bu durum hem öğretmenlerin hem de idarenin farklı binalara koşturarak güçlükle zor şartlarda görev yapmalarına neden oluyordu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Gümüşhane Vali Yardımcısı Cahit Karatepe kısa süre içerisinde tamamlanan prefabrik bina ile geçen sezon yaşanan sıkıntıların ortadan kalktığını, talebelerin yeni ve tek bir binada eğitimin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Karmod olarak acil okul binası ve derslik ihtiyaçlarını kısa sürede tamamlama adına iyi bir organizasyona sahibiz. Bu güzel organizasyon örnekliğini Gümüşhane Okul Projemizde bir kez daha ortaya koymuş olduk. Hızlı organizasyonumuzla üretimden sevkiyata, kurulumdan teslimata bir ayda 7 derslikli okul binasını kullanıma hazır kurulumla teslim etme başarısını gösterdik. Son depem yönetmeliği dikkate alınarak Milli Eğitim Bakanlığı Okul Bina yönetmelik standartlarına uygun uzun ömürlü ve ergonomik okul binalarımızla eğitim sektörünün hizmetindeyiz. 
Karmod’un prefabrik, çelik ve yeni nesil konteyner yapı model alternatifleriyle sunduğu okul bina çözümleri arasında ana okulu, ilk okul, orta okul, lise binası, üniversite kampüs binaları, kütüphane binası, laboratuvar binası, arşiv binası, konferans salonu, özel etkinlik derslikleri, işitme engelliler okulu gibi çok sayıda yapı grubu yer alıyor.

Kapasite

200 Öğrenci

Lokasyon

Türkiye, Gümüşhane