Select Your Country

Karmod, Libya'da toplu konut projesi yürüttü

Proje Açıklaması

Karmod, Libya'da toplu konut projesi yürüttü
Karmod yurt dışında gerçekleştirdiği toplu konut projelerine bir yenisini daha ekledi. Kuzey Afrika ülkesi Libya’nın Al Khums şehrinde tamamlanan bu projede tek katlı planda 29 evin üretim ve kurulumu gerçekleştirildi. Ekonomik uygun fiyatlı ev katagorisinde uzun ömürlü kullanıma sahip evler 40 gün gibi kısa bir zaman diliminde kullanıma hazır teslim edildi. Akdeniz kıyısında Murgub bölgesinde 200 bin civarı nüfusa sahip Al Khums (Humus), Ülkenin turizm şehri olarak öne çıkıyor. Arapça bir kelime olan şehrin ismi ‘Beş Şehir’ anlamına geliyor. 
Turizm şehirlerinin en önemli özelliği kentin mevcut kendi nüfusunun yanı sıra turizm için öne çıkan aylarda dışarıdan yoğun ziyaretçi alıyor olmalarıdır. Bazen bu durum şehrin standart nüfusunu bir kaç kat üzerine de çıkartabilir. Örneğin bizde turizmle öne çıkan Antalya’da şehrin normal nüfusu 2,5 milyon civarı iken tatil dönemlerinde şehir 15 milyonu yabancı 3 milyonu yerli olmak üzere 18 milyon ortalamada ziyaretçi ağırlıyor. 
Tatil amaçlı şehre geren ziyaretçilerin bir kaç günlüğüne de olsa orada mutlaka konaklamak durumunda olduğunu da kabul edersek bu devasa sayıda hareketli nüfusun barınacağı mekanlara ihtiyaç var. Üstelik bu mekanlar her gelir düzeyindeki farklı bütçelere cevap verecek nitelikte olmalı. Bu ihtiyaçtan hareketle Karmod tatil bölgeleri için geliştirdiği bir anlamda devremülk özelliğindeki evleriyle turizm şehirlerine onlara gelen nüfusu güzel bir şekilde ağırlayabilecekleri özel konutlar hazırlıyor.
İşşte Al Khums şehrindeki konut projemizde bu güzel amaca hitap eden konutlar ürettik. Tek katlı planda tatil yöresi kullanım ergonomisine uygun nitelikteki evlerimizi bu proje için özenle hazırladık. Teknik ofisimizde tecrübe ve uzmanlıkla projelendirilen konutlarla saha yerleşim planı kısa sürede üretime sunuldu.  Karmod'un İstanbul Tuzla'daki modern tesislerinde bant sisteminde üretilen konutlar demonte şekilde lojistiğe hazır hale getirildi. Denizyolu konteyner taşımacılığı ile doğrudan konutların kurulumunun yapılacağı Al Khums şehir limanına ve oradan da kurulum sahasına transfer edildi. Ürünler sahaya ulaştığında Karmod organizasyonuyla aynı anda uzman montaj ekiblerimiz de kurulum sahasındalardı. Ortalama 1,5 güne kalmadan 1 binanın kurulumunu gerçekleştiren uzmanlarımız 40 günde güzel bir projeyi daha tamamlamış oldular. Karmod kalite ve uzmanlığıyla hazırlanan 29 konut her gün farklı bir misafir ağırlamaya devam ederek onların Khums’un güzelliklerini görmeleri için ev sahipliği yapıyor.
Yapı güvenliği yüksek, uzun yıllar kullanım dayanım ve garantisindeki evlerimiz kısa sürede kurulum ihtiyacı duyulan toplu konut projelerinin ilk tercih edilen yapı modeli arasında yer alıyor. Çünkü acil çözüm bekleyen toplu konut taleplerinin hızla ve kısa sürede kapatılabilmesi için klasik mimarideki betonarme yapılara göre Karmod çelik sistemli yapılar önemli avantajlar içeriyor. Karmod Evlerin yapı güvenliği, uzun ömür, kısa zamanda teknolojik üretim ve yerinde hızlı kurulum avantajlarından bahsetmiştik. Öne çıkan bir önemli avantajda bütün üstükleriyle beraber sunduğu fiyat ekonomisidir. Karmod Evin gerek üretim gerekse montaj süreçlerinde hiç bir malzeme israfı olmadan kurulabiliyor oluşu onu ekonomik kılan en önemli etkendir. 
 

Lokasyon

Libya / Al Khums