Select Your Country

Ergan Dağı'nda kayak merkezi için yeni tesis

Proje Açıklaması

Ergan Dağı'nda kayak merkezi için yeni tesis
Zor coğrafyalarda iş yapabilme kabiliyetimizi Karmod uzmanlığımızla Ergan Dağı ile zirveye taşıdık. Erzincan ilimizdeki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’ne inşaa ettiğimiz sosyal tesis binamız zorlu kış şartlarında bile misafirlere sıcak bir mekan atmosferi sunuyor.
Munzur Dağlarının eteklerinde yer alan Ergan Dağı deniz seviyesinden 2 bin 970 metre yükseklikte bir rakımda yer alıyor. Manzarası ile ziyaretçilerine enfes görüntüler tattıran Ergan Dağı’ndaki Kayak Merkezi’nin 15 kilometre uzunluktaki kayak pisti kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken harika bir mekana sahip. Tesisten Fırat vadisini izlemek ayrı bir keyif ve mutluluk veriyor. Türkiye’nin en uzun kayak pisti ünvanına sahip Ergan Kayak Merkezi Pisti farklı zorluk dereceleriyle tutkunlarına zevkli kayma anları yaşatıyor. 15 kilometre uzunluğu ile kayak tutkunlarına kesintisiz kayma imkanı sunan pistin en dar alandaki genişliği bile 30 metre. Bazı yerlerde ise bu genişlik 100 metreyi buluyor.  Merkezde gece de kayak imkanı es geçilmemiş. Gece için tam bin 200 metrelik uluslararası standartlara haiz oldukça uzun sayılabilecek bir kayak alanı var. Tesiste pist dışında da doğal yamaçlarda ziyaretçiler kayak fırsatı yakalamaktadır. 
Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde genel olarak her yıl Aralık başında yağan kar kalınlığı yeterli seviyeye ulaşarak pistler kaymaya elverişli hale geliyor. Bu süre Nisan sonuna kadar da devam ediyor. Tesiste kayak sporlarının yanı sıra diğer alternatif etkinlik imkanları da var. Bunlardan biri de tesislerin bulunduğu alanda yer alan Ardıçlı Gölü. Soğuğun etkisiyle yüzeyi buz tutan göl ve çevresinde manzara harika. Fotoğraf tutkunları için de ideal manzaralar burada. Kartopu oynamak, kardan adam yaparak eğlenmek merkezde her an yapabileceğiniz diğer aktiviteler arasında. Erzincan Havalimanı’na 12 dakikalık mesafede yer alan tesis aynı anda 450 kişiyi ağırlayacak bir tesis binasına sahip. 
Şubat 2013’te resmi açılışı yapılan tesisteki binamız o tarihten bugüne zor doğa şartlarına dayanımlı özelliğiyle hizmet vermeyi sürdürüyor. Yılın bir çok ayı yerlerin karla kaplı olduğu kayak merkezlerinde yapı için yeterli süreler oldukça azdır. Kar ve rüzgar yoğunluğu nedeniyle konukların ağırlanacağı tesis yapıları için düşünülen inşaat projeleri güçlükle yürütülür. Bu nedenle kayak merkezleri için gerekli tesis yapıları için planlamanın çok iyi yapılması gerekir. Ekstra uzmanlık ve tecrübe gerekir. Karmod sosyal tesis yapılarımız demonte kurulum özelliği ile kayak merkezi projeleri için son derece ideal yapı modelini oluşturur. Sevkiyat sonrası bir kaç günle ifade edilen süre diliminde kurulum tamamlanarak misafirlerin kullanımına hazır hale gelir. Avantajlı yapı modeli tercihi ile yıl ve zaman kaybetmeden tesis yatırımınızı kısa zamanda kolaylıkla tamamlama imkanı yakalarsınız. Aksi durumda betonarme gibi klasik yapı modelleriyle planlama ve kontrolü güç, yapımı yıllarca süren bir tercihe girişilmesi durumunda projenin tamamlanması mümkün olmamaktadır. Klasik yöntemle inşaata başladığınızda projenin kalan inşaat kısmına bir sonraki yıl devam etmek zorunda kalacağınızdan tesis binasını henüz kullanamadan çürümeler başlayacaktır. Karmod tesis yapı tercihiyle bu tür endişelerden kurtularak yıllarınızı inşaat süreçleriyle kaybetmeden hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Metrekare

160