Select Your Country

Bitlis’te 10 Prefabrik Okul Yaptık

Proje Açıklaması

Bitlis’te 10 Prefabrik Okul Yaptık
Karmod, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği okul yapı projelerine bir yenisini daha ekledi. Bitlis genelinde 3 aylık süreçte aynı anda gerçekleştirilen 10 adet ilkokul binası kullanıma hazır kurulumuları tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu. Proje kapsamında Karmod ekipleri adeta Bitlis’in bir ucundan bir ucuna 10 farklı köyü okullarla donattı. Bu güzel ilimizin Batısında Mutki ilçesinin köylerinde başlayan okul binası inşaa çalışmalarımız Güroymak ilçesinin köyleriyle devam ederek oradan Kuzeyde Van Gölü’nün kıyısında bulunan güzel ilçemiz Adilcevaz’ın Süphan Dağı’na yaslanmış şirin köylerinde devam etti. Buradan Güneye geçen ekiplerimiz okul kurulumunu Hizan ilçemizin köylerinde sürdürdü. Son olarak merkeze bağlı Üçkardeş köyü 10. İlkokul binasının kurulduğu son köyümüzdü. Üç ay gibi kısa bir sürede tamamı ayrı yerlerde bulunan 10 ayrı okul binasını kurulum yaparak eğitimin hizmetine sunmak Karmod uzmanlığı ile mümkün oldu. Dar ve zorlu yollar demeden ekiplerimiz zaman zaman zorlu dağları aşarak Bitlis’in köylerine yeni okul binaları kurdu. Varsın iklimi sert olsun insanımızın sıcaklığı yumuşatıyor o iklimi. Karmod’da bu sıcak insanların yavruları hepimizin ise umudu çocuklara yeni okullar inşaa etmenin sevincini yaşadı.
Karmod Bitlis’in farklı köylerinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yaptırılan 10 adet ilköğretim okulunu tamamlayarak teslim etti. 40 derece soğuğa dayanıklı özellikte yapılan prefabrik okullardan 2 adeti 2 derslik 1 lojman, 8 adeti de 1 derslik 1 lojman olarak projelendirilerek üretildi. Karmod tarafından Bitliste bulunan bu on okulun bulunduğu ilçeler ve köyleri şöyle; Mutki ilçesinin Çatalerik, Çatalsöğüt köyleri, Merkeze Bağlı Üçkardeş köyü, Hizan ilçesinin Gayda ve Sürücüler köyleriyle Ağlak mezrasına, Adilcevaz ilçesinin Esenkıyı köyüne, Güroymak ilçesinin de Işıklı, Gedikli ve Kekliktepe köyleri.
Karmod eğitim binaları yüksek dayanımlı yapı sistemiyle deprem gibi istenmeyen durumlara karşı çocuklarımıza güvenli öğrenim ortamları sunuyor. Yüksek yalıtım özellikleriyle ister soğuk ister sıcak olsun her iklimde konforlu mekanlar oluşturuyor. Üstelik çok kısa sürelerde tamamlanabiliyor. Karmod yapıları teknolojik üretim hattında uzmanlıkla ön üretim gerçekleştirilerek hazırlanıyor. Gerek üretim sürecinde gerekse kullanılan hammadde içerikleriyle çevreye dost yapı sistemiyle yine Karmod öne çıkıyor. Teknoloji ve uzmanlıkla demonte hazırlanan Karmod yapıları kullanılacağı bölgeye tır veya kamyonla ulaştırılıyor. Yapının kurulacağı yere gelen birleşenler yerinde Karmod kurulum uzmanlarıyla montajlanarak iç ve dış boyama sonrası kullanıma hazır teslim ediliyor. Tamamen kaynaksız civatalı ve geçmeli yapı sistemine sahip Karmod ürünleri hem yapı güvenliği yüksek hem de kurulum kolaylığına sahip.
Karmod yapılarının elektrik sisteminde kullanılan tesisat malzemeleri, aydınlatma armatürleri, priz ve anahtarlar, sigortalar, kablolama standartları gibi tüm detaylar kalitesiyle yüksek yangın güvenliği standartlarına sahiptir. Karmod okul yapılarının pencere sistemlerinde birinci kalite çift camlı markalı pencereler kullanılır. Çelik ana kapı ile beraber naturel panel sistem iç kapılarıyla da çevre dostudur.

Lokasyon

Türkiye

Sipariş Adedi

10 Ünite