Select Your Country

Bayburt modüler tatil köyü binaları  

Proje Açıklaması

Bayburt modüler tatil köyü binaları  
Çok sayıda Anadolu çocuğu özellikle 60’lı yılların sonu ile 80’li yılların başına kadar henüz gençliğinin baharında doğup büyüdüğü, çocukluğunun geçtiği, unutamayacağı anılar biriktirdiği memleketini ‘ekmek kazanma’ niyetiyle terketmek zorunda kaldı. Bu neslin özellikle yurtdışına gidenleri ‘Gurbetçi’ olarak anılacaklardı artık. Ne dillerini ne örflerini ne de kültürlerini bilmedikleri, asla da adepte olamayacakların farkında oldukları bu memleketlerde her birinin bavulu kapılarının arkasındaydı. ‘Bir yıla kalmaz dönerim’ ümidiydi kapı arkasındaki bu bavul. O nedenle hasretti, özlemdi, memleket ümidiydi onlar için. Ama yıllar geçtikçe bu ümitte tükenir olmuştu. Evet doğup büyüdükleri memlet değildi buralar ama en azından ekmek parası kazanılıyordu. Hem kendileri doyuyor hem de memleketteki anne – baba, eş dost da faydalanıyordu bu rızıktan. Üstelik artık çocukları da bu uzak memleketlerde büyümeye başlamışlardı. Sanki memlekete dönüş umutsuzluktu bu vakitten sonra onlar için. Onlar anne – babayı, eşi akrabayı bırakıp göç etmek durumunda kalmışlardı el memleketlerine ancak çocuklar onların çektikleri hasret acılarını yaşamamalıydılar. Onlar bırakıp dönemezlerdi artık. Ama kısa bir izin süresi de olsa memleket hasretini giderebilirlerdi. Öyle de oldu zaten birinci nesil, ikinci nesil derken üçüncü nesil de gurbet elde büyümeye başlamıştı artık. Özlemi giderecek tek yol izin dönemleriydi. Artık onların adı ‘Gurbetçi’ olmuştu öz memleketlerinde ama varsın olsun du. Ne de olsa vatan bu, hasreti hiçbir şeye benzemez. Bilen anlar gurbette memleket hasretinin ne olduğunu derinden, ama bilmeyene anlatılamaz.
İşte bu hasreti dindirmek için yıllar önce ekmek parası adına memleketini terketmek zorunda kalmış ama onun özlemi hep içinde derinde yer etmiş ‘Gurbetçi’lerin memleket hasretlerini giderecekleri güzel bir proje de Bayburt Belediyesi’nden geldi. Karmod’un yapılarıyla imza attığı bu önemli projenin adı da ayrı bir mana içeriyor: Saklı Cennet Tatil Köyü. Anadolumuzun bu şirin ilinde şehir merkezine 2 km mesafede kuruldu Bayburt Saklı Cennet. Adına yakışır, güzel bir vadide dere kenarında inşaa edildi. Yüreği memleket sevdasıyla yanıp tutuşanlara hasret giderecekleri, sevinçle tatillerini geçirecekleri konfor ve güzellikte. Karmod Ev uzmanlığında özenle hazırlanmış dayalı döşeli 15 konut memleketinde evi olmayan Bayburtlu Gurbetçilere ev sahipliği yapıyor. Her yıl onlarca aile tatillerini bu şirin beldede geçirerek memleket özlemini gideriyorlar. Havası, suyu, tabiat güzellikleri ve en önemlisi memleket hasreti burada son buluyor bir kaç günlüğüne de olsa.
Saklı Cennet Tatil Köyü içerisinde özel planla yerleştirilmiş Karmod evlerin yanı sıra yönetim binası da yer alıyor. Çocuk oyun parkları, yürüme alanları, dere etkinlikleri, peyzaj güzellikleri bu projede bir arada. Gerek Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya gibi yabancı ülkelede gerekse İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirler başta olmak üzere tüm Türkiye’de ‘Gurbetçi’ olarak anılan tüm Bayburlular için hazırlanmış en güzel ve anlamlı konut projesi. Karmod olarak bu projeyi gerçekleştirmemizde öncü olan Bayburt Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Bayburt’a hayırlı olsun.

Lokasyon

Türkiye, Bayburt

Sipariş Adedi

15 Ev