Select Your Country

Şantiye binası Anagold Madenciliğe teslim edildi

Proje Açıklaması

Şantiye binası Anagold Madenciliğe teslim edildi
Şantiye yapılarımız Erzincan’da Altın çıkarma faaliyetleri yürüten Anagold Madencilk’in şantiye sahasında kullanılıyor. Anagold Madencilik A.Ş.’nin işlettiği ‘Çöpler Altın Madeni Sahası’ olarak isimlendirilen proje Erzincan ilimizin İliç ilçesine 8 kilometre mesafedeki Çöpler mevkiinde bulunuyor. Açık Ocak olarak işletinlen Çöpler Maden sahasında elde edilen oksitli cevherler yığın liçi işlemine tabi tutularak altın üretimi gerçekleştirilmekte. Saha operasyonunda patlatma, delme, yükleme ve taşıma faaliyetleri üstlenici bir firma tarafından işleme tesisine getirilmektedir. Tesiste bulunan 3 aşamalı kırma bölümü ile killi cevher besleme üniteleri ile günde 20 bin ton oksit cevheri işleme kapasitesi bununmaktadır. Çöpler Maden Sahası’ndan çıkartılan oksitli cevherin yüzde 76’sının kazanılması hedeflenmiştir. Çöpler Tesisi 2015 verilerine göre ons başına tüm çıkarma maliyetleri dahil 700 ile 750 ABD doları tahminiyle 190 bin ila 210 bin ons arası altın üretimi yapılması beklenmektedir. Çöpler maden sahasının 2034 yılına kadar faaliyette olması planlanmıştır. Ofisten sosyal donatıya kadar tüm yapı grubu yatırımlarını firma bu uzun dönem kullanımını dikkate alarak oluşturmuştur.
Bölge için oluşturduğu yeni iş alanı ile beraber Türkiye adına değerli bir madeni üretecek bu önemli tesise Karmod olarak şantiye yapı grubumuzla hizmet verdik. Çöpler Altın Maden Sahası şantiye yapı grubumuzda biri iki katlı 524 metrekare diğeri tek katlı 224 metrekare iki bina yer alıyor. Toplam kapalı alan büyüklüğü 748 metrekare olan bu yapılarda şantiye ortamlarının ihtiyacı olan gerekli üniteler yer alıyor. İki katlı şantiye binasında, yatakhane, yatakhaneler, dinlenme ve soyunma odaları ve WC-duş ünitelerini içeriyor. Tek katlı şantiye bina ise idari ofis odaları, mühendisler ve teknik personel çalışma odaları, toplantı odası, seminer odası ve benzerlerini içeren yönetim binası olarak kullanılır.
Karmod, çoğunlukla zorlu saha çalışma şartlarına sahip maden ocaklarına özel ürettiği şantiye yapı grubunda zindelik veren binalarıyla öne çıkıyor. Soğuk veya sıcak iklim koşullarında yüksek yalıtım, konfor ve ergonomi, ferah mekanlar Karmod şantiye yapılarının öne çıkan üstünlükleri arasında. Bu üstünlüklerde Karmod uzmanlığı ile saha kullanma şartlarını iyi inceleme ile beraber sahadaki kullanıcıları anlayarak ve algılayarak onların konforlarını yükseltecek yeni yapılara yansıtmalarının önemi büyük şüphesiz. Zorlu maden sahalarında yaşanan sıcak ve soğuk hava şartlarıyla beraber toz, yağmur, gürültü gibi önemli unsurları iyi algılamak ve buna göre yapılar geliştirmek zindelik açısından en önemli husus. Karmod yapı tasarımı ve üretiminde sahadaki bu olumsuzluklara karşı yüksek konfor sunabilme çözümü odaklandığımız ana noktalardan. Bu nedenle Karmod yapıları zindeliğiyle sahadaki kullanıcıları tarafından özellikle talep ediliyor. 
İşte bu nedenle maden sahalarına hazırladığımız yapıların tamamını bu eksende tasarlayıp üretiyoruz. Çalışma ofislerimizlede sakin ve huzur veren çalışma ortamları hazırlıyoruz. Şantiye ortamlarının en önemli yapılarından biri de yatakhanelerdir şüphesiz. Gün boyu zorlu şartlarda görev yapıp yorgun düşen çalışana sukunetle dinlenerek bir sonraki çalışma gününe dinç olarak hazırlayan yatakhanelerimizle biz de sevincimizi daha da artırıyoruz. 

Lokasyon

Türkiye, Erzincan

Metrekare

524 + 224