Select Your Country

Karmod, Osmaniye'deki Ufuk Boru'ya çalışma kampı ve idari prefabrik binayı tamamladı ve teslim etti.

Proje Açıklaması

Karmod, Osmaniye'deki Ufuk Boru'ya çalışma kampı ve idari prefabrik binayı tamamladı ve teslim etti.
Karmod, büyüklükleri ve gerçekleştirdikleri katma değerli üretimleriyle ülkemiz ekonomisine kaydadeğer önemli katkılar sağlayan sanayi devlerine ofis binaları üretmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Ufuk Boru. Ufuk Boru A.Ş.’nin Osmaniye'deki üretim tesislerine prefabrik idari binalar kurduk. Kurduğumuz idari binalar fabrikanın kuruluşundan bugüne güvenle hizmet vermeyi sürdürüyor. Ufuk Boru Osmaniye üretim tesisleri 2008 yılında alınan yatırım kararıyla spiral kaynaklı çelik boru üretimi gerçekleştirmek amacıyla inşaa edildi. Toplam 110 bin metrekare büyüklükte devasa bir alan üzerine kurulan fabrika 33 bin 500 metrekare kapalı alanda üretimini sürdürmekte olup teknolojik donanımıyla yıllık 160 bin ton çelik boru üretim kapasitesine sahip. Osmaniye Ufuk Boru fabrikasında üretilen çelik borular İskenderun Limanı vasıtasıyla Türkiye’nin yanı sıra tüm dünya ülkelerine ihraç ediliyor.
Çelik boru üretimiyle öne çıkan ülkemizin bu güzide fabrika tesisis için Karmod olarak günümüzde tamamı idari bina olarak kullanılan 3 binanın üretim ve kurulumunu gerçekleştirdik. Fabrika kurulum aşamasında mevcut iki bina işçi yatakhanesi ve yemekhane binası olarak hizmet vermişti. Uzun ömürlü prefabrik sistemle projelendirilip üretilen bu binalardan biri 822 metrekare büyüklüğe sahip. Diğer ana bina ise 420 metrekare büyüklükte. Yapı grubunda 1 adette fabrika girişine kurulumu yapılan 40 metrekarelik güvenlik hizmet binası yer alıyor. Güvenlik hizmet binasında üretim tesisine gelen misafirlerin kısa süreliğine kullandığı bir salon da bulunuyor.
Karmod olarak lider marka kimliğimizle dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz içerisinde de önemli projelere ofis ve yönetim binalarımızla hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Ön üretimi İstanbul’un Tuzla ilçesi Orhanlı Sanayi Bölgesi’nde yer alan Karmod’un modern üretim tesislerinde gerçekleştirilen prefabrik yapılarımızı yerinde kurulumla müşterilerimize teslim ediyoruz. Yapıyı oluşturan ana birleşenler teknolojik üretim hattında bant sisteminde kaynaksız teknoloji kullanılarak hazırlanıyor. Metal birleşenlerinin tamamı civata – somun kullanılarak birleştiriliyor. Yapı güvenliği açısından statik hesaplamaları uzmanlarca hazırlanan ve defalarca test edilen yapılarımız uzun ömürlü sınıfıyla uzun yıllar güvenle kullanılıyor. Ön üretimi demonte hazırlanan yapılarımız dökme yük tabir edilen sistemle uluslararası taşımacılıkta deniz konteyneri ile yurt içerisinde de çoğunlukla tır ve kamyon taşımacılığı ile kurulum yerine kolay lojistik imkanlarıyla transfer edilebiliyor. Karmod uzman ekipleri ile proje alanında kuruluma başlanan yapı başka malzeme ve ustalara gereksinim duyulmadan günlerle ifade edilen kısa zaman diliminde kullanıma hazır teslim ediliyor.
Prefabrik ofis yapılarımız statik uzmanlıkla sağlanan yapı güvenliği, duvardan çatıya kadar her detayında gerek malzeme kullanımı gerekse montaj aşamasında gerçekleştirilen mükemmel yalıtım uygulamalarıyla çok sayıda firmanın konforlu ofis tercihi arasında yer alıyor. Standart olarak ısı köprüsüne izin vermeyen izolasyonu opsiyonel olarak uygulanan dış kaplamalarıyla yalıtım maksimum düzeye çıkartılırken görsellik olarak da yapıya ekstra değer katılıyor. Karmod uzmanlığımızla duvar ve çatı sistemleri, kapı ve pencere sistemleri, elektrik - su tesisat ve armatürleri ile ekstra detay çözümlerimizle modern ofisler güveniniz için.

Sipariş Adedi

3 Bina

Metrekare

1282