Select Your Country

Sosyal Toplu Konutlar

Sosyal Toplu Konutlar

Uygun fiyatlı toplu konutlarda dünyanın en hızlısı..
Düşük ve orta gelirli insanlar için en iyi çözüm uygun fiyatlı toplu konutlardır. Büyük şehirlerde uygun fiyatlı konutlar çok daha fazla tercih edilmektedir. Teknolojik olarak hızlı üretilebilir sistemimiz, anahtar teslim proje yönetimi ve satış sonrası desteği ile büyük toplu konut projelerini kısa sürelerde gerçekleştiriyoruz.
Toplu konut uzun ömürlü yapısal sınıftadır ve kısa teslim süreleri ve uygun fiyat avantajları ile birlikte gelir. Her bütçeye uygun sosyal konutlarımız küçük birikimleriyle ekonomik yoldan ev sahibi olmak isteyen ailelere özel planlanan toplu konut projeleri için en ideal yapı alternatifi oluşturmaktadır.  Sosyal amaçlı toplu konutlarımızla deprem, sel, yangın, tusunami, heyelan, volkanik patlama gibi tabi afetlerle beraber savaş durumlarının yol açtığı mülteci sığınmalarında ortaya çıkan konut boşluklarını hızlı bir şekilde kapatmaya yönelik konut çözümü sunulmaktadır.

Prefabrik ve hafif çelik sistemli toplu konutlarımız tabi afetlere karşı sağladığımız yapı güvenliği, uzun ömürlü kullanım özelliği, ergonomisi, sunduğu konfor, çevreci özellik gibi çok sayıda üstünlükleriyle dünya genelinde tercih edilen önemli bir konut alternatifidir.  

Karmod olarak gerçekleştirdiğimiz konut projelerinde bahsederek organizasyon büyüklüğümüz konusunda biraz fikir vermek isteriz. Irak’ın Başkenti Bağdat ile Kut şehirlerinde bin 884 konutun üretimini 7 ay gibi rekor bir sürede tamamladık. Bu proje büyüklüğü ile Dünyada tek seferde tamamlanan en büyük toplu konut projesi olma özelliğine sahip oldu. Çift daire üzerine iki katlı olarak planlanan her biri 90 metrekarelik konutlar demonte üretimle İstanbul’daki üretil tesislerimizde hazırlanarak yerinde kurumumu gerçekleştirildi. Konut projesinde kullanılan tüm malzemeler Türkiye’den ihraç edildi. Proje kapsamında konutlarla beraber içerisinde belediye binası, spor tesisi, alışveriş merkezi gibi alanların bulunduğu toplam 16 bin 148 metrekare büyüklükte tesis binalarının da yapımı Karmod tarafından gerçekleştirildi. Projenin toplam büyüklüğü ise 158 bin metrekare.

Karmod’un bir diğer önemli konut projesi ise Kongo toplu konut projesidir. Güney Afrika ülkelerinden Demokratik Kongo genelinde gerçekleştirilen toplu konut projemiz kapsamında toplam 900 konutun üretim ve kurulumu gerçekleştirildi. Kamu personelinin sosyal mesken ihtiyacının karşılanacağı proje için 300 adet iki katlı 91 metrekarelik , 600 adet de tek katlı 51 metrekarelik evin üretimi yapıldı. Sosyal konut olmasına rağmen yapı kalitemizle sağladığımız konforla proje, Kongo’da öne çıkan toplu konut projesi konumuna geldi.