Select Your Country

Prefabrik Hastane ve Sağlık Binaları

Prefabrik Hastane ve Sağlık Binaları

Prefabrik hastane binaları, tam teşekküllü hastane konseptinden küçük aile sağlığı merkezlerine kadar Karmod güvencesinde üretilip kullanıma hazır kurulumla teslim edilmektedir. Hazır projelerle beraber Karmod’un hazır konseptli prefabrik hastane tasarımları uluslararası standartlarla beraber Sağlık Bakanlığı’nın yapı kurumsal kimliği esas alınarak hazırlanmaktadır. Hazır konseptli alternatifli tasarımların verdiği en önemli avantaj farklı şehirlerde gerçekleştirilen hastane kurulumlarının her birinde Sağlık Bakanlığı’nın aynı kurumsalını yansıtmasıdır.

Sağlık ve hastane yapılarında öne çıkan temel unsur işlevsellik. Bu açıdan bakıldığında hastane ergonomisi diğer yapı modellerine asla benzemez. Farklı beklentileri karşılaması gerekir. İşlevsellikten bahsederken iki önemli yönden konunun ele alınması gerekir. Birini hizmet veren personel (ki bunun içerisinde başta hastane yönetimi olmak üzere doktorlar, teknisyenler, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları vardır), diğerini ise hizmet alan hasta ve yakınları oluşturur. Biri insan hayatının sorumluluğunu almış, onları sağlığına kavuşturmaya çalışan özverili bir ekip, diğeri ise içinde hasta ve engellilerin de yer aldığı, kendi hayatı konusunda en iyi kararların verilmesini bekleyen duygu yüklü hassas bir kitle. İşte hastane yapılarında temel odaklanılması gereken nokta burası. Yapıyı kullanacak bu iki önemli topluluğun beklentilerini güvenlikten ergonomiye, konfordan elektrik donanımına, merdiven ve asansörlere kadar tasarıma en iyi şekilde yansıtılması gerekir. Bunu sağlamak için tecrübe, deneyim ve uzmanlık en önemli konu. Bu beklentileri harmanlayacak bir tasarım, üretimdeki detay çözümleri, montaj profesyonelliği olmazsa olmazlar arasında.

Karmod prefabrik sektöründeki uzmanlığı ile hastane yapılarında tüm bu beklentilerin bilinciyle tasarım, üretim ve kullanıma hazır montaj organizasyonları gerçekleştirmektedir.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz prefabrik hastane projeleri arasında Hastane Poliklinik Binaları, Aile Sağlığı Merkezleri, 112 Acil Servis İstasyonu Merkezleri, şantiye yerleşkesi sağlık hizmet binaları gibi yapıların yanı sıra hasta rehabilitasyon merkezi binaları bulunuyor. Bursa Nilüfer’deki Onko-Day Hasta Rehabilitasyon merkezi bunlardan sadece biri. Burası Bursa’da Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve yakınlarının tedavileri sürecinde konaklama ihtiyacını karsılayan önemli bir merkez konumunda. Merkezde 13 adet 1+1 yapının yanı sıra bir adet de çift katlı yönetim ve hizmet binası yer alıyor. Gerek Türkiye’de gerekse Dünya genelinde Karmod’un üretimi olan sağlık yapıları insanlığın hizmetinde.