Select Your Country

Acil Barınma & Mülteci Konutları

Acil Barınma & Mülteci Konutları

1986 yılından bugüne tecrübemiz, 30.000 metrekareyi bulan otomasyon destekli hızlı üretim hatlarımız, iyi organize olmuş birbirine sekronize ekiplerimizle sağladığımız hızlı saha aktivasyonlarımız, Acil Barınma ve Mülteci Konutları içeren yapılarımızla zor zamanda insanlığın yanındayız. Doğal afet veya savaş gibi nedenlerle oluşan göçlerle beklenmedik şekilde gelişen barınma ihtiyaçlarına Karmod olarak hızlı çözüm sunuyoruz. Hızlı üretim, hızlı lojistik, yerinde hızlı kurulum ve satış sonrası destek hizmetlerimizle birlikte çalıştığımız uluslararası kuruluşlarla beraber sivil toplum organizasyonlarının zamanla yarışan projelerini yapılarımızla hızla tamamlıyoruz.

Uluslararası ISO 9001 kalite standartlarında üretimi gerçekleştirilen Karmod prefabrik acil yerleşim modüler yapıları üstün mühendislik ve kalite kontrol sistemine sahiptir. Karmod'un Acil Konut Yapıları, yaratıcı yaşam alanları, esnek ve uygun maliyetli alternatifler sunar. Karmod, hafif çelik sistem, panel sistem prefabrik , yeni nesil konteyner, modüler kabin gibi 4 farklı modelde alternatif yapı model çeşitliliği ile alanında tek dünya markasıdır. Yeni Nesil Konteyner modeliyle geçici acil barınma alanları, prefabrik ve hafif çelik sistemle kalıcı mesken konutları, kabin ürünleriyle afetzede ve mülteciler için geçici konut kurduğumuz yapı çözümlerimiz arasında yer alıyor.

Yapı sistemimizin en önemli özelliği kaynaksız vidalı geçmeli demonte üretim sistemini kullanıyor olmamızdır. Bu özellik yapılarımızın tamamına hızlı üretiminin yanı sıra kolay lojistik imkanıyla beraber yerinde kısa sürede hızlı kurulum avantajı sağlamaktadır. Tek katlı ve iki katlı çok sayıda alternatif plana sahip acil yerleşim ünitelerimiz yan yana eklenebilir üniteleriyle ikiz veya dörtlü bağımsız alanlarda farklı ailelerin yaşamı için ayrı konutlar hazırlanabilmektedir. 

Acil Barınma ve Mülteci Konut Çözümleri Yapı tasarımlarımız ve üretim tarzımızın temelinde sosyal tarvma yaşayan ailelere kendi evlerindeki konforlu oram hazırlama gibi önemli bir ilkemiz var. Deprem, sel, tusunami, yangın, heyelan gibi tabi afetlerle savaş durumunun oluşturduğu göçle beraber ortaya göz ardı edilemeyecek bir sorun çıkıyor. Bu mağdur insanlar henüz bir kaç gün öncesinde kendi evlerinde güven içinde yaşarken bir anda evsiz kalıyorlar ya da savaş nedeniyle yaşadığı evleri terk etmek durumunda bırakılıyorlar. Her iki durumdan da mağdurlar bu yönüyle önemli bir travma durumuyla karşı karşıya kalıyorlar. İşte Karmod olarak afetzede ve mülteci barınma konut yapılarında tasarımdan üretime bu önemli etkeni dikkata alarak yapılarımızı hazırlıyoruz. Onlara en iyi konforu ve en azından kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak yuvalar kuruyoruz.